Amerika’da Ticaret

Turkish Depot Kurumsal İş Grubu ekibi ile müşterilere en iyi seçenekleri sunmak üzere açık ve geniş iş birliğine dayalı, kazan-kazan ekosistemi inşa etmek için büyük çaba sarf etmektedir. Turkish Depot Global İş Dünyası için yeni çözüm ortakları ekosistemin kilit noktası konumunda iş bitirici özelliğiyle temelli Bilişim , İletişim Teknolojileri ile günümüzün stratejisini tecrübeleri  fiziki çalışmalarını zorlayarak siz satıcı müşterilerine en iyi çözümleri getirmeyi hedeflemiştir.

Global teknoloji uzmanları ve profesyonel ekibi   ve kaynaklarıyla Turkish Depot çözüm ortaklarının çeşitli endüstrilerdeki müşterileri için yenilikçi ve değerli iş çözümleri geliştirmesi için onları etkin şekilde desteklemektedir. Turkish Depot bu kıymetli iş çözümlerinin pazara dahil olması ve müşteriler için daha fazla değer ve katma değer sağlama yoluyla iş başarısı olarak geri dönmesi için çözüm ortaklarını destekleyecektir.

Siz satıcıları ABD’de bağımsız alıcılarla, bireylere birleştirerek farklı türlerde çözüm ortaklarını da kapsamak üzere sadece bireysel değil küresel çözümler ile çalışma programlarını optimize etmeyi sürdürecektir.

ABD Pazarına Yatırımcı yada İhracatçı olarak Girmek mi istiyorsunuz?

Türkiye’nin hedef ülkeler sıralamasında ABD 1. sıradadır. Bu özelliği dışında bir çok alanda dünyanın en büyük ve en çok tüketen pazarıdır. Bu pazar sadece mal satmak için değil aynı zamanda dünyaya yayılmak içinde düşünülmesi gereken pazarların başında gelmektedir.

       ABD pazarında başarılı olmak istiyorsanız hukuki yapısı, vergi sistemi ve yaşam anlayışı ile disiplin, etik değerler ve güçlü bir finansman sunan bu pazarda tutunamazsınız. Turkish Depot danışmanlık hizmetinden yaralanmadan önce kendinize sormanız gereken soruları sorun.

Neden ABD'ye gitmeliyim?

 • ABD yasalarındaki sert çizgiler ve hukuki yapıya uygun hareket edecek miyim?  
 • ABD sistematiğine uygun süreçlerde gerekli disiplini gösterebilecek miyim?
 • ABD sisteminde talepleri karşılayabilecek miyim?
 • ABD de yapmak istediğim işlerle ilgili danışmanlık ve hizmetler için ödeyeceğim bedelleri biliyor muyum?
 • ABD tüketicisinin istediği kalitede mal üretebilecek miyim?
 • ABD tüketicisinin kalite standartlarında ve yönetim anlayışına uyum sağlayabilecek miyim?
 • ABD ekonomik sisteminin etik değerler ve güven üzerine kurulu olduğunu biliyorum ve buna uyabilir miyim?
 • ABD de Türk ve Ortadoğulu bir işletme gibi mi?
 • ABD’li gibi mi hareket edeceğim?
 • Kişi başına verimlilikte dünya birincisi olan Amerika’da ekonomik kriz nedeniyle ücretlerde de büyük düşüşler görülmektedir
 • Verimlilik hesap edildiğinde dünyanın en ucuz işçiliği, en ucuz hammaddesi, uygun finans kaynakları, risk sermayesi ve satın alma gücünün yüksekliği yatırımcılar için büyük avantajdır.

ABD Pazarına Girmek

Bu açıdan Türk girişimci kısa vadede önce bu ülkede şirket kurarak yapılanmalı, Amerika da ki şirketine kredi geçmişi, müşteri portföyü oluşturmalı, bu dönemde kendine uygun kadrolar, bayiler ve iş ortakları bularak, yatırım analizleri yaparak, orta vadede ticaretini geliştirmeli ve yatırıma başlamalıdır. Amerika’da yatırım ve ticaret yapan iş adamlarımızın vize çeşitleri aşağıdaki gibidir.

E-1 Vizesi (Dış ticaret vizesi, İthalat- İhracat )

E-2 Vizesi (Ticari Yatırımcı)

L-1 Vizesi (Şirketler arası Transfer)

EB- 5 Vizesi ( Regional center, yeşil kart )

E-1 vizesi, ABD ile  ticaret anlaşması bulunan bir ülkenin vatandaşlarına ABD ile kendi ülkeleri arasında ticaret yapma imkanı sunan vize turudur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da E-1 kategorisinden faydalanabilmektedirler. Ticaret, ABD ile kişinin kendi ülkesi arasında uluslararası bir ürün değişimi seklinde olmalıdır. Bir başka deyişle, ürünün aidiyeti bir taraftan diğer tarafa geçmelidir.
Bu kategori kapsamında E-1 vizesi sahiplerinin esleri de ABD’de çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

Yönetici veya üst düzey idareciler için (L-1A vizesi)
Uzmanlık bilgisi gerektiren hizmetler için (L-1B vizesi)
L-1 vizesi sahiplerinin eş ve çocukları da ABD’de herhangi bir işveren için çalışma hakkına sahiptirler. (L-2 vizesi)

Bu vize turu nispeten yeni olmakla beraber belirli bir sure için yürürlükte olup, yabancı sermayenin ABD’ye gelmesini amaçlamaktadır.

Bölgesel Yatırım Merkezleri (Regional Centers) tarafından geliştirilen yatırım programları kapsamında, yerel ve genel ekonominin canlandırılması, işsizliğin önlenmesi gibi ekonomik amaçlarla, program kapsamında belirtilen projelere yabancı yatırımcıların teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. ABD hükümetince de desteklenen programın ekonomik durgunluğa çare olacağı düşünülmektedir.

Bu program dahilinde yabancı sermayeyi getiren kişilere ABD’de daimi ikametgah hakkı (yeşil kart statüsü) verilmektedir.

Tüm dünyadan üreticiler ürünlerini Amerika ya satmaya çalışmaktadırlar

ABD 350 milyonun üzerinde nüfusu ve 20 Katrilyon dolarlık gayri safı milli hasılası ile dünyanın en büyük ekonomisidir.

Uluslararası Alım Programı

Turkish Depot A.S Talep halinde müşteriler ABD’den satın almak istedikleri ürün veya hizmet ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ev arsa alımı her hangi bir iş yeri ürün hammadde gıda ürünleri alımları kişilerin adına açık arttırma ilanlarına girerek global hizmet veya kısmi hizmet vermekteyiz

Acente veya Dağıtıcı Olmak

Turkish Depot A.Ş.  olarak satıcılarımızın marka veya ürünlerini adlarına acente görevi olarak temsilciliklerini yapmaktayız. Satılan ürünlerin her türlü dağıtımlarını yapmakta olup geri iade ve müşteri memnuniyeti işlerini sürdürmekteyiz.

Ticari Etkinlikler

Türkiye ile ABD arasında her türlü ticari etkinliklerde öncülük yapan şirketimiz aynı öncülüklerinde siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yapılması gereken konularda en güzelini yapmaya müşteri memnuniyetini ön plana çıkararak sürdürmektedir.

Amerika’da Ticaret yapmak

Türk kökenli olarak ABD ile ticaret yapmak tecrübe ister, bilgi ister , buranın kültürünü bilmek ister , biz Turkish Depot A.Ş. olarak ABD’de sizin kültürünüz, bilgi küpünüz tecrübeniz olmaktayız.

Amerika’da iş kurmak

Türkiye’den gelip  veya gelmeden ABD’de iş yeri mi açmak istiyorsunuz? Sizin acenteniz olabiliyoruz, siz gelmeden işleriniz hazırlanıyor siz sadece işinize odaklanıyor  ve kendi işinizi ABD’de Türkiye’de olduğu gibi devam ettiriyorsunuz.

İhracat Yardımları

Türkiye’den ABD’ye Ticaret yapmaya gelecek ticaret sahiplerinin ABD’de harcayacak masraflarının hemen hemen tamamını Türkiye Cumhuriyeti % 70 civarını iade etmektedir. Bu yardımlarda ticaret sahibi kişilere yardımcı olmaktayız.

Amerika’da hangi vize ile iş yapmalı

Amerika’da çok çeşitli ticari vize çeşitleri vardır. Turkish Depot’a danışarak, kendinizi anlatarak, yapmak istediğiniz işi paylaşacak olursanız danışmanımız size hangi vizenin uygun olduğunu bildirecektir. Siz bu tarihten sonra işlerinizi Turkish Depot A.Ş’ye devredip gidip tatilinizi yapabilir ya da işlerinizi organize edip sorunsuz bir şekilde bize tamamlatabilirsiniz.

Ticari Alacak Sigortası

Ürünlerin satılmasından sonra para kaybını sıfıra indirmek istiyorsanız ürünlerinizi veya alıcılarınızı sigorta kapsamından geçirelim. Sizden ürün alan müşterilerinizden para tahsilatınız olmasa dahi  kayıplarınızı sıfırlayalım ürününüzün bozulma derdine veya ürünün her hangi sebepten kaybedilmesini durduralım .

Ekonomik Analizlerimiz

ABD’ye gelmeden hangi ürün hangi mevsimde kimlere satılır. Ürününüzün pazar analizlerini müşteri portföyünü sizin adınıza çıkaralım. Hangi ürünün, hangi mevsimde, zaman kaybetmeden ,süratle satılmasını sağlayalım, siz kahvenizi yudumlarken ,Turkish Depot A.S’nin tecrübeli elemanlarının meyvesini yiyin ve satışınız  hızlansın.                                 

Tamamlayıcı Hizmetler

Sizin ticaretinizle Turkish Depot A.Ş. uğraşırken, sosyal hayattaki entegrelerinizi, adapte oluşunuzu rahatlatalım ve ticaretinizle birlikte oturum vatandaşlık hizmetlerinizi beraber yürütelim.

Kredi Kartı – Banka Kartı İşlemleri

Sizin adınıza açılmış  şirket veya adınıza olan ürünleri satarken, sizin için kredi kartı veya banka kartı işlemlerinizi tamamlayarak hayatınızı kolaylaştıralım. Kredinizi yukarıya çekelim  güvenilirliğinizi arttıralım.

Takas

Paranızın geçmediği yerde ürünleri sizin adınıza satıp almak istediğinizi alıp size vermekteyiz. 

Canlı hayvan alım satım

Sizlere rehberlik yaparak ABD’de canlı her türlü hayvan ihtiyacınızı almanıza yardımcı oluyoruz.

Yurtdışı Pazarlama

Her türlü ürün veya hizmetinizin satışında sizin adınıza ve sizin yerinize satış yapabiliriz.

Depoculuk-Konsinye

Ürünlerinizin ABD’de her türlü depoculuğu yapılmaktadır. Ürünleriniz satışa hazır depomuzda sizin adınıza bekletilip müşterilerinize satışınızda servisiniz yapılır.

Küresel Çözümler

Türkiye’den, deponuzdan, imalathanenizden alınan ürünleriniz sizin adınıza Küresel ve Global çalışmalarımızın eşliğinde nihai müşterilerinize gidene kadar sizin adınıza Turkish Depot A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Serbest Bölge

Hükümetten iş alışı,  ABD ile girişte gümrük vermek istemeyen veya buradan başka bir ülkeye aktarmalı satmak isteyen müşterilerimizin gümrük masraflarını bekletmeleri veya yok etmeleri amacıyla Serbest Bölge (Free Zone) çalışmaları yapılmaktadır.

Özel İhaleler

Turkish Depot olarak gerek Amerikan Hükümeti’nin açtığı gerekse özel kuruluşların açtığı ihaleleri takip ediyoruz. Siz de Amerika’da ihalelere katılmak istiyorsanız bize ulaşın. Veya arayın…