Gizlilik ve Güvenlik

Kişisel Verilerin Bilgilerin Sorumlukları

(a) Turkish Depot AŞ. …………………………………………………. Adreste müşterilerinin verilerinin kişisel bilgilerinin detaylarını bulabilirsiniz, kişisel verilerin korunması esaslar dahilinde elektronik ticaretin düzenlenmesi kanunu , Türk Ceza kanunları hukuku, tüketicileri korunması kanunları hükmünde Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve ABD kanunları çerçevesinde koruma kanunları çerçevesinde kullanılması saklanması gerekmektedir.

(b) Turkish Depot AŞ.  Gizlilik çerçevesinde kişisel bilgilerinizi www.turkishdepot.com sayfasında (web portal) veya mobil uygulamalarımızda ( mobil uygulamalarda her erişime ulaşamayabilirsiniz. ) işleme şeklimiz veya genel olarak gizlilik uygulamalarımız müşterilerimizin verdikleri veriler yine müşterilerimizin mevzuat hükümlerince Turkish Depot AŞ. tarafından işlenmekte olup depolanmaktadır. Verilerle herhangi bir sorunuz veya şikâyetiniz olacağı zaman sorunsuz bir şekilde info@turkishdepot.com  adresine yazabilir ve tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

 (c) Turkish Depot AŞ.Türkiye ve ABD nezdinde verileriniz gizlilik çerçevesi içerisinde yer almaktadır. Bu bağlamda, kanunlara bağlı kalmak koşuluyla, gizlilik çerçevesinin ilkelerine bağlı kalacağımıza ilişkin kayıtlı bulunmaktayız. Gizlilik çerçevesinin ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya bakabilirsiniz. ABD’de:   https://www.commerce.gov   

Türkiye’de: https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6698.pdf   ve

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

(d) Yukarıda belirtildiği şekilde bilgi paylaşılması sırasında Türkiye dışındaki ülkede kişisel bilgileri aktarırken, bu gizlilik bildirimine uygun olarak ve veri korumaya ilişkin hukukun izin verdiği şekilde aktarılmasını sağlayacağız.

(e) Turkish Depot AŞ. satıcılarına ve müşterilerine iyi hizmet verebilmek amacıyla ve yasal yükümlülüğü çerçevesinde, işbu Kişisel Bilgileri Verilerin Korunması Hakkında belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile bilgilerinizi toplayacak, işleyecek, gerekli gördüğünü üçüncü kişilerle paylaşacak size temsilen satıcı veya müşterilerimizin kullanıcılarımızın veya diğerlerinin haklarını güvenliğini veya mallarını korumak için uygun olduklarını düşündüklerimizle hesap bilgileri veya verilerinizi kişisel bilgilerinizi açıklayabileceğiz. ( Bu veriler gerekli olan korumaya sahip biçimde şirketlerle uygulamalarda kullanılacak  , hükümet kuruluşları , kredi riskinizi korumak için veya güvenli olarak saklayacak olup dolandırıcılığa karşı koruma da sağlanacaktır, bunun dışında verileriniz tarafımızdan güvenli biçimde saklanacaktır.)

(f) Bahsi geçen kişiler haricinde kişisel bilgileriniz ve verileriniz paylaşılmayacaktır bahsi geçen kişilerle gerekli görüldüğünde bilgileriniz paylaşılabilir bu durumda tarafımızdan mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.

(g)Turkish Depot AŞ. www.turkishdepot.com web sayfamız devamlı gelişmekte dolayısıyla kişisel veriler her zaman yeniliklerle yeni teknolojiyle birlikte çok değişiklik olmasa da zaman zaman gelişmekte olacaktır, gizlilik bildirimlerimizde gelişmelere göre devamlı daha fazla koruma ve güvenlik tedbiri amacıyla değiştirilmektedir. Dolayısıyla yeni değişiklikleri görmek için sık sık sayfamıza girerek gizlilik bildirgelerinden takip edebilirsiniz veya bize sorabilirsiniz.

(h)Turkish Depot AŞ. politikaları ve uygulamaları her zaman müşteri ve satıcı memnuniyetini on plana çıkarmış olup kişisel verileriniz ve bilgileriniz memnuniyetleriniz çerçevesinde her zaman sizin menfaatleriniz göz önünde tutularak gerektiği (kanun çerçevesinde) kadar saklanacaktır .

 (ı)Turkish Depot AŞ. gizlilik bildirimimiz, sizlerin ve hesabınız ile sahip olduğumuz tüm bilgiler için geçerlidir. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız ve balistiğimiz müşterilerin onayı olmadan, geçmişte topladığımız müşteri bilgilerini asla rızasız şekilde paylaşma söz konusu değildir, politikalarımızı ve uygulamalarımızı esaslı bir şekilde değiştirmeyeceğiz.

 (i)Turkish Depot AŞ. verilerinizi  hizmetler üzerinden veya aracılığıyla kullanımınız için hazır bulundurmaktayız. Size özel promosyonlar ve pazarlama teklifleri sunmak tanıtımınız yapmak içeriğinizi güzelleştirmek iyileştirmek veya tavsiyelerde bulunmak için verilerinizi saklıyoruz. Bu sizin veya bizim site üzerinde kullanım geçmişinizi ve bilgilerinizi izleyebilmek içindir.

(j)Ayrıca perakende veya toptan internet sitelerimiz aracılığıyla üçüncü taraf satıcılardan da ürün sipariş edebilirsiniz. Bunlar dışında üçüncü taraf işletmelerle birlikte müştereken hizmetler sunmakta ve ortak markalı kredi kartları gibi ürün ve ürünler yelpazesi satmaktayız.

(k) Turkish Depot AŞ. işlerimiz gelişmeye devam ederken işletmeyi veya hizmetleri devredebilir veya değiştirebilir böyle bir durumda müşteri varlıkları veya bilgileri devredilen iş varlıklarından olduklarından dolayı Turkish Depot AŞ. devir veya satış yapabilir. Elbette ki burada verilen sözlere sadık kalmak kaydıyla gizlilik bildirimleri verilen sözlere tabi olarak devam edecek ve ettirilecektir. Çok düşük bir ihtimal dahi olsa böyle bir durumda müşteri bilgileri varlıkları aktarılan varlıklardan olacaktır.

(l) Turkish Depot AŞ’nin zarara yol açan herhangi bir sorumluluğu tarafınızdan tespit edilirse, üçüncü kişilerin bu yükümlülüklere uymamasından dolayı verilerin gizlilik bildirimi kapsamında sorumluluğumuz devam edecektir. Böyle bir durumda bizlerden alacağınız cevaplar yetersiz olacak olursa üçüncü bir hakemle gizlilik haklarınızı korumaya alabilecek olduğunuzu bildiririz.(m)Verilerinizi Hizmetlerimiz üzerinden veya aracılığımızla kullanımınız için hazır bulundurmaktayız. Örneğin, perakende veya toptan internet sitelerimiz aracılığıyla üçüncü taraf satıcılardan ürün sipariş edebilirsiniz.