Kuzey Star Alüminyum

Kurumsal

22 yılın üzerinde bir deneyimine sahip; uzman ekibimiz bir bina için estetik ve kalite anlayışlarına tam anlamıyla hakimdir.

 

Profesyonel Ekip

Teknik ekibini sektörün yenilikleri doğrultusunda sürekli eğitime tabi tutan firmamız, en iyi hizmeti sunabilmek için çalışıyor.

Yenilikçi

Sektörümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için kendimizi sürekli geliştirmek, hizmet kalitesini yükseltmek ve yenilikçi hizmetler sunmak için çalışıyoruz.

Kurumsallık

Kaliteli hizmet üreterek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleyen firmamız müşterilerimize en kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Kalite Politikamız

Kuzey Star A.Ş olarak takım ruhuna önem veren heyecanlı ve güler yüzlü ekibiyle yenilikçi ve çağdaş bir anlayış içinde
hareket ederek hızlı, doğru ve güvenilir hizmet vermek doğrultusunda kendini hızla geliştirmektedir.

Sürekli Gelişim

Sürekli gelişimi ilke edinen, firmaya ve ürünlerin kalitesine güven sayesinde herkesin iş birliği yapmayı tercih edeceği bir kurum olmayı.

Sürekli Gelişim

Müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet verebilmek için etkin kalite yönetim sistemi kurmayı, uygulamayı ve sürekli gelişmesini sağlamayı.

Sürekli Gelişim

Hedeflerin gerçekleştirilmesi sürecinde işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili tüm çevresel ve yasal gereklere uymayı amaçlar.

Ürünlerimiz

Giydirme Cephe Sistemleri

Alüminyum giydirme cephe; mimari bakımndan son derece modern bir görüntü sağlarken, verimlilik bakımından da; söz konusu alanın verimli kullanımına dair pek çok açıdan avantaj sağlaması ile ön plana çıkar.

Son derece estetik bir yapı anlayışı…

Şeffaf bir görünüme sahip ve binanın yüksekliği, kullanım şekli gibi kriterleri baz alınarak özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

Tüm bu temel özellikler alüminyum giydirme cephenin sadece okul, hastane, AVM ve özel ofis alanları gibi alanlarda tercih edilmesini sağlamakla kalmayıp; marka prestijini ön planda tutmayı amaç edinen ve daha rahat, daha verimli bir çalışma alanı hedefleyen kurumsal işletmelerin de tercihi olmaktadır.    

Kompozit Panel Kaplamalar

Cephe Kaplama tercihi aşamasında kompozit panel kaplama önemli bir değere sahip, model seçeneğidir.

Kompozit panel kaplamanın en önemli farkı karma malzemeden imal edilmiş olmasıdır. Kompozit panellerin her iki tarafı da alüminyum levha ile kaplı şekillerdir. Bu levhaların tam orta kısımlarında ise polietilen adını verdiğimiz kısım vardır. Bu kısmın bir tarafı da renklidir.

Kompozit panel kaplamayı avantajlı kılan birçok özelliği vardır. Bu özellikleri temel olarak estetik ve kullanışlık açılarından ele alabiliriz. Bunca fazla tasarım ayrıntısına sahip olması; uzman mimari anlayışı doğrultusunda hedeflenen prestijli, özgün ve gösterişli bina projelerinin elde edilmesini sağlamaktadır.

Kompozit panel kaplama ile kurumsal estetik anlayışının etkili bir şekilde yansıtılması son derece mümkündür. Diğer yandan; kullanışlık bakımından avantajları ile de önemli bir dış cephe kaplama modeli olma özelliğine sahiptir.

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum doğrama işlemi planlanan ölçülerde alüminyum malzemedeki profillerin kesilmesi, birleştirilmesi ve aksesuarların takılması işlemi ile gerçekleşir.

Doğrama işlemi gerçekleştirilen profillerden artan malzemeler, artık proje kapsamında geri dönüşüm olarak özelleştirilebilirler.

Alüminyum doğramalar elektrostatik boya ile boyanabilir yapıdadırlar. Bu sayede proje kapsamında belirlenen renk ya da renk kombinasyonları doğrultusunda bir renk uygulama işlemini yapabilmek de mümkündür. Bundan başka elektroliz işlemi ile Eloksal renklerle kaplanabilir.

Doğrama işleminde esas olan ise mimari taleplerdir. Nitekim doğrama işlemlerinin planlanma süreci tamamen uygulanacak proje kapsamında belirlenen mimari kriterler baz alınarak belirlenmektedir.

Güneş Kırıcı Sistemleri

Alüminyum güneş kırıcı güneş ışınlarından en iyi düzeyde faydalanmayı sağlar. Günışığı, ortamın hem iş hem de bir yaşam alanı olarak kullanımı açısından önem teşkil eder. Güneş kırıcı sistemin temel özelliği de bu aşamada ortaya çıkar. Nitekim temel amaç; güneşin gereğinden fazla yansımasının önüne geçmek ve bu işlevselliği estetik bir şekilde yerine getirmektir. Bu sayede geniş yaşam ve iş alanları çok daha verimli kullanım alanlarına dönüşmektedirler. Son derece estetik mimari anlayışlarını yansıtan birçok projeye imza attık. Farklı mimari bakış açıları ve taleplerine yönelik proje sunumu önemli olmaktadır. Özellikle de prestijin ve modern anlayışın ön planda tutulduğu dekoratif ayrıntılar için uzman bir ekip ile çalışmak son derece önem arz eder.

Güneş kırıcı sistemler, Bina cephesini  güneşten korumak ve gölge oluşturmanın yanında  binanıza  estetik değerler de kazandırmaktadır. Yuvarlak,elips ve köşeli gibi çeşitli dizayn ve boyutlarda profillerden oluşan ,  hareketli ve hareketsiz farklı fonksiyonlarda uygulama şekilleri bulunmaktadır.

Spider Giydirme Cepheler

Spider giydirme cephe aynı zamanda Transparan giydirme cephe olarak da bilinir; son derece estetik bir cephe anlayışını yansıtıyor olması ile dikkat çekmektedir.

Saydam cephe sistemleri alüminyum profillerin uygun ebatlarda doğranması işlemi sonrasında projelendirilmektedir. Paslanmaz çelik profiller güçlü bir tutucu görevi görür. Elektrostatik boyama işlemine uygun olması sayesinde ideal renk tercihleri uygulanabilmektedir. Bu aynı zamanda proje kapsamında en önemli özelleştirme ayrıntısı olarak kabul edilebilir.

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır. Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Işıklık Sistemleri (Skylight)

Işıklık sistemi kesinlikle alanın ışıklandırmasını en verimli bir şekilde yapabilmelidir. Tabii bunu başarabilmesinin yanısıra yine söz konusu alanın kullanım amacı ve estetik dokusu dikkate alınmalıdır.

Çatı ışıklığı projesinde dikkate alınması gereken pek çok detay çoğu zaman tasarım ile ilgili olsa da, malzeme kalitesi da önem arz etmektedir. Öte yandan sistemin doğru bir şekilde planlanması da gerekir.

Alüminyum profillerin üzerine, projede istenen ısı yalıtım değeri, renk ve kalınlığa göre seçilen ısıcamın takozlama şartlarına uygun olarak yerleştirilmesini takiben düşey elemanların fitil ve kapak montajı yapılıyor, yatay cam derzlerinin silikon yapıştırma ve izole etme işleminin yapılması ile montaj tamamlanıyor.

Genellikle alışveriş merkezi, iş merkezi, hastane, sergi sarayı, otel, kapalı havuz, spor salonları gibi geniş alana sahip yapılarda uygulanır. Çelik konstrüksiyon üzerine alüminyum karkasın yapılması ve içerisine buna uygun cam veya opak malzemenin yerleştirilmesiyle oluşturulur. Genellikle eğimli ışıklıklarda, düşeyde alüminyum kapak kullanılırken, yatayda cam derzleri arasına EPDM fitil ve silikon vasıtasıyla izolasyon sağlanmaktadır. Böylece çatıya düşen yağmur suyu kolay tahliye edilebilmektedir.

Fotosel Kayar Kapılar

Fotosel kapı aynı zamanda fotoselli kapı olarak da adlandırılır. Otomatik açılabilen kapı modelleridir. Bugün; hastane, AVM, süpermarket, okul ve daha birçok binada kullanımı söz konusudur.

Fotoselli kapı, çift ya da tek kanatlı şekilde uygulanan otomatik kapı sistemleridir. Genellikle yana kayarak çalışan fotoselli kapılar günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Fotoselli kapılar bir çok alışveriş merkezi, süpermarket, hastane, kafeterya ve daha bir çok sektörde kullanılmaktadır.

Bu kapılar sensörle çalışır. LDR (lightdependentresistor) adı verilen bu sensör, günışığına karşı son derece hassastır. Bu sayede günışığında ya da gece vaktinde bile bir insanın renk hassasiyetine sahip bir şekilde farkındalığa sahip bir şekilde işlevsellik gösterir.

Fotoselli kapı başlıca avantajları arasında hızlı ve kolay bir giriş-çıkış sistemi sunuyor olması gelmektedir. Aynı zamanda son derece estetik, yer kaplamayan ve modern bir görünüm sunuyor olması ile de tercih sebebidir.

Döner Kapılar

Otomatik ya da manuel olarak geliştirilebilen döner kapılar, modern projede yer alır. Bunun temel nedeni ise giriş çıkış noktasındaki trafiğin daha kolay bir şekilde sağlanmasıdır. Döner kapı aynı zamanda oldukça modern bir estetik anlayışı ile de pek çok farklı alan için uyumlu olma özelliğindedir. Hemen hemen her bina için uygundur. Kullanımı kolay ve oldukça işlevseldir.

Döner kapılar radarlı ve manuel olarak iki ana sınıfta değerlendirilebilir. Radarlı döner kapılara ayrıca birçok ekstra modül de entegre edilebilmektedir. İleri derece sensör ve güvenlik kamera sistemleri, bu modüllerin başında gelir. Güvenli bir giriş çıkış noktası amaçlandığında en iyi seçenektir. Radarlı döner kapılarda güvenli giriş-çıkış sağlanması amacı ile sensör ve ekstra güvenlik mekanizmaları yer alır.

Döner kapıların imalat sürecinde proje kapsamında pek çok farklı renk seçenekleri de sunulabilmektedir. RAL renk paleti dahilindeki pek çok farklı renk seçeneği, döner kapıya uygulanabilmektedir. Bu sayede projenin uygulanacağı alanda en iyi estetik sonucunu elde etmek mümkün hale gelir.

Seramik Cephe Kaplamalar

Oldukça fazla özelleştirme seçeneğine sahip; güçlü ve son derece estetik bir yapıya sahip seramik cephe kaplama, daha birçok açıdan avantajlı olması ile pek çok proje kapsamında tercih edilmektedir.

Seramik cephe kaplamanın uygulama sürecinde alüminyum profillerden faydalanılır. Güçlü bir sistemin altyapısı bu şekilde atıldıktan sonra, kolay montaj işlemleri de tamamlanır.

Kompakt Laminat Kaplamalar

Kompakt laminat kaplama doğal bir görünüme sahip olması ile dikkat çeken, dekoratif bir yüzey kaplama seçeneğidir.

Kraft kağıdı adı verilen katmanlar yüksek ısıda preslenir ve dekoratif kaplama işlemi gerçekleştirilmesinin ardından dış ya da iç cephede kullanım için hazır hale gelir.

Yüksek malzeme kalitesi ve eşsiz dekoratif uyum bir arada tutularak projeler kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir. Doğal ahşap görünümüne sahip olması; hem iç hem de dış cephe estetiğinin doğal ve aynı zamanda modern bir şekilde yansıtılması gerektiğinde en iyi tercihlerin başında gelir.

Uzman ekip ile yaratıcı proje çözümlerinin ortaya çıkarılması son derece mümkündür. Kolay uygulanabilen ve özelleştirilebilen malzemeler, pek çok koşulda dayanıklılık gösterme özelliğine sahip olması ile güçlülük ve verimlilik bakımından da proje beklentilerini karşılar.

Klinker Cephe Kaplamalar

Klinker cephe kaplama modern bir cephe anlayışını yansıtan bir mimari bakış açısıdır.

Klinker cephe kaplama kullanımında temel malzemeler kil bazlıdır. Tamamen doğal bir malzemeden faydalanılarak elde edilen bir alaşımdan bahsediyoruz. Sonuç ise; fevkalade!

Doğal toprak malzemenin ustaca işlenmesi neticesinde elde edilen bu yapı malzemesinin pek avantajı sağlıyor olduğuna dikkat çekmek gerekir. En başında ise mükemmel oranda güçlü bir dayanıklılığa sahip olması gelir.

Malzemenin dayanıklılığını pek çok farklı hava koşulunda ve hatta acil durum senaryolarında deneyimlemek mümkündür. Öyle ki en basitinden ısı dayanıklılığının 120 dereceye kadar olabildiği kanıtlanmıştır.

PVC Doğrama Sistemleri

Bir binanın karakterini görsel, işlevsel ve enerjisel açıdan bir bütün olarak binan cehpesi taşır. Pencere ve cephe alanlarındaki sistemlerimiz ile bir marka kalitesi inşa eder ve tüm gereksinimlerinizin kişisel olarak karşılanabileceği ürünlere sahip olursunuz. Ürün gamımız çok çeşitlidir: Pencere, cephe, kaldırmalı sürme kapı, ev kapısı, kış bahçesi, teras sistemleri, jaluzilerden, kepenk ve iç pencere pervazlarına kadar. Yenilikçi sistem çözümlerinin yanında, projelendirmeden uygulamaya kadar tüm inşaat aşamalarında birinci sınıf hizmetlerle size destek vermekteyiz.

Binanın kullanışlığını etkileyen en önemli unsurların başında dış cephesi gelir. İlk bakışta elde edilen izlenim son derece önemlidir. İşte bu ilk izlenimi önemli ölçüde etkileyen durumların başında pencere sistemlerinde kullanılan profiller gelir.

PVC doğrama sistemleri ile söz konusu bina için özel bir proje geliştiriliyor ve kapı, pencereler için en estetik dokunuşlar ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.