Mağaza Üyelik ve Satış Sözleşmesi

Turkish Depot İş Çözümleri Anlaşması Satıcı ile Turkish Depot Arasındaki Sözleşme

101.Genel Şartlar

Turkish Depot AŞ. İş Çözümlerine Hoş geldiniz.

(a)İŞBU TURKISH DEPOT İŞ ÇÖZÜMLERİ SÖZLEŞMESİ (“SÖZLEŞME”),HİZMETLERE ERİŞİMİNİZİ VE HİZMETLERİ KULLANMANIZI DÜZENLEYEN HÜKÜM VE KOŞULLARI İÇERİR. SİZ VEYA TEMSİL ETTİĞİNİZ İŞLETME İLE TURKISH DEPOT AŞ. ARASINDA YAPILAN BİR ANLAŞMADIR.

(b)KAYIT YAPTIRARAK, (KENDİNİZ VEYA TEMSİL ETTİĞİNİZ İŞ ADINA) KAYIT OLDUĞUNUZ TÜRKİYE ve ABD’DE ÜLKE İÇİNDE GEÇERLİ OLAN ŞARTLAR VE PROGRAM POLİTİKALARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE, BU SÖZLEŞMENİN ŞARTLARINA BAĞLI OLMAYI KABUL EDERSİNİZ.

(c)Bu Sözleşmede de kullanıldığı gibi “biz” , “bizi” ve “Turkish Depot AŞ. “ ile  ilgili  sözcükler, Türk Deposu ve ilgili Bağlı Kuruluşları anlamına gelir ve “siz” ise başvuranı veya başvuru sahibini (bir Hizmeti işletme olarak kaydediyor veya kullanıyorsa) ve Bağlı Ortaklıklarından herhangi birini istihdam eden işletme anlamına gelir. Büyük harfle yapılan terimler, bu Sözleşmede kendilerine verilen anlamlara sahiptir ve kabul edilmiş sayılır.

102.Kayıt

(a) www.turkishdepot.com Web sitemize ve firmamıza kayıt işlemine başlamak için satıştan önce kayıt işlemini tamamlamanız gerekir. Kayıt esnasında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak Mağazanızda bulunan ürün sayısına göre ilk satışınızdan yılda bir defaya mahsus olmak üzere aşağıdaki tabloya göre kesinti yapılır.

 

Mağaza Ürün Adedi İlk Satıştan Yapılacak Kesinti (TL)
1-50 102
51-100 150
101-250 300
251-500 540
501-1000 900

(b)Uygulamanın bir parçası olarak, bize yasal adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi ve talep edebileceğimiz diğer bilgileri sağlamanız gerekir.

(c)Sayfada belirtiğiniz bilgilerin işbu sözleşme şartlarına uygun olup olmadığı Turkish Depot AŞ. tarafından kontrol edilmesinden sonra 48 saat içerisinde kaydınız onaylanacak olup satış yapmaya başlayabilirsiniz .

(d)Bize verdiğiniz her türlü kişisel veriler, işbu sözleşmedeki gibi kabul edilerek doğruluğu tamamen size ait olup gelebilecek hatalı dolduruşlardan siz sorumlusunuzdur(beyanınız geçerlidir).

(e)Turkish Depot AŞ. bünyesinde her türlü bilgileriniz gizlilik bildirimine uygun olarak işlenecek olup üçüncü kişilere satılamaz ve paylaşılamaz.

103.Hizmet Bedeli Ödemeleri; Satış Gelirlerinin Alınması

(a) Bu Sözleşme ile bağlantılı tüm harcamalarınızdan siz sorumlusunuz. Hizmeti kullanabilmeniz için, Turkish Depot AŞ. tarafından kabul edilebilir bir kredi kartı veya Banka bilgilerinizi bize sağlamanız gerekmektedir.

(b)(“Banka Hesabınız”) da (kabul koşulları önceden haber verilmeden herhangi bir zamanda (bizim için değiştirilebilir veya durdurulabilir) olmaması gerekmektedir. Yapacağınız her değişiklikte sayfamıza girerek banka bilgilerinizi güncellemek zorundasınız, güncellenmeyen durumlarda Turkish Depot AŞ. gelebilecek zararlardan sorumlu değildir.

(c)Yalnızca bir hizmetle bağlantılı olarak kullanmaya yetkili olduğunuz bir ad kullanacaksınız ve hizmetle bağlantılı olarak bize sağladığınız tüm bilgilerin her zaman doğru, eksiksiz ve geçerli kalmasını sağlamak için gerektiğinde güncellemek zorundasınız. Bilgilerinizi doğrulamamız veya yanlış vermeniz hesabınızın dondurulmasına veya kapanmasına sebebiyet verir.

(d)Turkish Depot AŞ. sistem dahilinde yer alan tedarikçi/satıcı ve alıcı müşterilerin banka hesap bilgileri ve kredi kartı bilgilerine ulaşamaz, hesaplar ya da kredi kartları üzerinde herhangi bir işlem yapamaz. Tedarikçi/satıcı ve alıcı müşteriler etkisiyle Turkish Depot AŞ. tarafına verilebilecek zararları hukuki yollardan soruşturarak, verilen zararların tazmini yollarını ancak hukuki süreçlerle arayabilir.

(e)Turkish Depot AŞ. tarafından size yapılan tüm ödemeler, bir bankacılık ağı üzerinden veya bizim belirlediğimiz diğer yollarla banka hesabınıza havale edilecektir.

(f)Eylemlerinizin veya performansınızın hatalarından doğan iadeler, geri dönüşler, iddialar, anlaşmazlıklar, şart veya politikalarımızın  ihlali, Turkish Depot AŞ. in veya üçüncü şahıslara yönelik diğer risklere yol açabileceğiniz zararları tespit edersek, Turkish Depot AŞ. veya üçüncü şahıslarla ilgili riskleri tespit ettiğimiz sürece, hukuki süreçler tamamlandıktan sonra size yapılan ödemeleri durdurabiliriz.

(h) Bize borçlu olduğunuzu belirlediğimiz tutarları keserek kalan kısım ödemenizi yapabiliriz.

(h1) Size yapabileceğimiz ödemeler veya size borçlu olabileceğimiz tutarlar üzerinden bize ödeyeceğiniz tutarları (geri ödeme veya başka bir şekilde) mahsup ederek kalan alacağınızı size gönderebiliriz,

(h2)Bize ödenmesi gereken tutarlar sizin hatalarınızdan dolayı ödenmemiş ise ve sizin çalışmalarınızdan doğabilecek tazminler için faturanızı size gönderebiliriz , bu durumda faturalı tutarları makbuz üzerinden ödeyeceksiniz,

(i)Aksi belirtilmediği sürece, bu Sözleşmede öngörülen tüm tutarlar Yerel Para Birimi cinsinden ifade edilecek ve gösterilecek ve bu Sözleşme tarafından öngörülen tüm ödemeler sözleşme gereği yasal alacaklarımız kesildikten sonra Yerel Para Birimi cinsinden yapılacaktır.

(j)Buna ek olarak, işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinizin yerine getirilmesini sağlamak veya iade, geri dönüş, talep, anlaşmazlık, şart ve politikalarımızın ihlali halinde veya Turkish Depot AŞ. ile üçüncü şahıslar için diğer risklerin riskini azaltmak için başka tutarlar ödemenizi isteyebiliriz.

(k)İş bu Sözleşmenin koşullarına uymamak geçerli Program Politikaları da dahil olmak üzere belirlediğimiz şekilde paranız iade edilebilir veya iade edilemez olabilir.

(l)Güvenlik önlemi olarak, herhangi bir işlemin veya ödemenin değeri siz tarafından belirli süre içerisinde zamanında yapılmazsa siz satıcılara ödeme veya bilgi verilmesi uygulamamız gerekmez. Size karşı sorumlu değiliz. Siz güvenlik gerekçesiyle bizim belirlediğimiz herhangi bir sınırı aşan bir işlem veya hatalı devam etmişseniz, ya da bir işlemin başlamasından sonra yapacağınız hatalardan veya kanunsuz çalışmanızdan dolayı Turkish Depot AŞ. sizin ödemenizi durdurur, hizmetinizi kullandığınız sayfadan sizi silebilir, durdurabilir veya atabilir.

(m) Ürün Grubu Komisyon Oranları

Turkish Depot üzerinden yapacağınız her satışta aşağıda belirtilen oranlarda komisyon kesintisi yapılacaktır.

 

Ürün Grubu TR Komisyon Oranı (%) ABD Komisyon Oranı (%)
Her türlü gıda-sağlık ürünleri 10 15
Her türlü beyaz eşya, ev-ofis gereçleri, elektrikli, elektronik, gazlı cihazlar 10 15
Ağır iş makine araçları, tarım aletleri, antika ve değerli eşyalar 2,5 9,5
Basılı Yayınlar (Kitap, dergi, gazete) ve yazılımlar 5 10
Diğer Ürün Grupları (Yukarıdakiler dışında kalanlar) 15 22

 

(n) Satışlardan elde edilecek primler

Turkish Depot üzerinde bir yıl içerisinde yapacağınız satışlardan aşağıdaki tabloda belirtilen miktarda prim kazanılır.

Ürün Grubu 100.000$+ 500.000$+ 1000.000$+ 5000.000$+
Her türlü gıda-sağlık ürünleri %0.5 %1 %1.5 %2
Her türlü beyaz eşya, ev-ofis gereçleri, elektrikli, elektronik, gazlı cihazlar %0.5 %1 %1.5
Ağır iş makine araçları, tarım aletleri, antika ve değerli eşyalar %1 %2
Basılı Yayınlar (Kitap, dergi, gazete) ve yazılımlar %2 %3 %4 %5
Diğer Ürün Grupları (Yukarıdakiler dışında kalanlar) %2 %3 %4 %5

Notlar:

1 yıl içerisinde 3 kez tarafımızdan uyarı almış mağaza bu haktan yararlanamaz. 1 yıl içerisinde 2 kez uyarı almış mağazaya ödeme yapılıp yapılması Turkish Depot tarafından kararlaştırılacaktır.

Primler yıllık satışlar üzerinden değerlendirilecek olup, kazanılan prim o yılın 31 Aralık tarihinde tarafınıza ödenir.

Bir tedarikçi yalnızca bir mağaza hesabı üzerinden prim alabilir. Adının geçtiği diğer mağaza hesaplarından prim alamaz

104.Süre ve Fesih


(a)İş bu Sözleşmenin süresi, Bir Hizmetin kullanımı için kaydınızın tamamlandığı tarihte başlayacak ve aşağıda belirtildiği gibi bizim veya sizin yerinize feshedilene kadar devam edecektir.

(b)Siz (Satıcı),  Turkish Depot AŞ. ye  e-posta ile Bize Ulaşın formu veya benzeri yollarla bize bildirimde bulunup, herhangi bir hizmeti kullanımınızı istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

(c)Turkish Depot AŞ. Satıcıların Herhangi bir Hizmeti  kötüye kullanımı veya hatası ile kullanımınızı sona erdirebilir.

(d)Önceden bildirimde bulunarak kolaylık sağlamayarak amacına uygun çalışılmamış kişilere bu sözleşmeyi feshedebiliriz.

(e)Şu sebeplerden Herhangi bir Hizmeti kullanımınızı derhal askıya alabilir veya sonlandırabiliriz.

(e1) Sözleşmeyi maddi veya manevi olarak ihlal etmişsiniz ve ihlaliniz bizi veya üçüncü bir tarafa karşı yükümlülüğe maruz bırakmışsa , bu durumda makul takdirimize bağlı olarak yukarıda belirtilen tedavi süresini azaltma veya feragat etme hakkımızı ve kanuni hakkımızı gizli tutarak sonlandırabiliriz.

(e2) Hesabınızı oluştururken veya kontrollerimizde beyanlarınızın aldatıcı, hileli veya yasadışı faaliyetler için kullanılabileceğini belirlersek ; Veya size bir iyileştirme bildiriminden sonraki 7 gün içinde iyileştirme yapmazsanız hesabınız kapanabilir.

(e3) Hizmetleri kullanımınızda zarar gördüğümüz veya kontrollerimiz de hatalarınızı gördüğümüzde bunun diğer satıcılara, müşterilere veya Turkish Depot’un meşru çıkarlarına zarar verebileceklerini belirlersek sözleşmeniz feshedilir.

(e4) Bulunduğumuz ülke kanunları çerçevesinde çalışacak olup bunun dışında rekabet kurulları müşteri memnuniyetleri kanunların dışında çalışmanız halinde sözleşmeniz feshedilecek olup firmamıza gelecek her türlü zarardan siz sorumlu olup yapmış olduğunuz her türlü zararı ödemek zorundasınız.

(e5) Fesih öncesi yapılan işlemlerle ilgili olarak ve fesih öncesi veya fesih sonucunda tahakkuk eden zarar ve yükümlülüklerle ilgili olarak tüm yükümlülüklerinizin yerine getirilmesinden sorumlu olmaya devam edeceksiniz.

(e6) Sizin kendi hatalarınızdan dolayı Turkish Depot AŞ. hiçbir şekilde size veya sizden dolayı 3. şahıslara zarar ödeme hakkına sahip değildir hiç bir şekilde mahkemeye vermeye hakkınız yoktur.

(e7) Doldurmuş olduğunuz bilgilerinizin sağlanmasının aldatıcı, hileli veya yasa dışı faaliyetlerin soruşturulmasını veya önlenmesine engel olacağına veya güvenlik önlemlerimizi aşmanıza olanak sağlayacağına inanmamız durumunda sözleşmeniz feshedilir.

 

105.Lisans

(a)Orijinal ve Turkish Depot AŞ. fikri mülkiyet haklarımız süresince, Hizmetler veya diğer Turkish Depot  AŞ. in ürün veya hizmetlerinin tamamından yararlanamazsınız.

(b)Siz satıcı veya karşılıklı taahhüt edilen sözleşme esasları haricinde, materyallerimizin herhangi birini veya tamamını kullanmanız yasaktır.

(c)Turkish Depot AŞ. bağlantılı mülklerimizin bağlı kuruluşlarımıza ve işletmecilerine ilişkin ön lisans haklarını  www.turkishdepot.com web sayfası içerisinde lisansımızı, telifsiz, münhasır şekilde ve dünya çapında kullanabiliriz.

(d)www.turkishdepot.com web sayfamız ve beraberinde yapacağımız , ticari markalarım reklamları ile birlikte sizin ürünlerinizin reklamları da Turkish Depot AŞ. adı altında kullandırılacaktır.

(e)Siz satıcılar sizin hakkınıza verilen formdan (bu ticari markaların göreceli oranları aynı kaldığı sürece, ticari markaları nispeten yeniden boyutlandırmak hariç) değiştirmeyeceğimiz ve malzemelerinizin belirli kullanımları ve isteklerinize uymamız koşuluyla kullanarak Turkish Depot AŞ. her türlü satışı yapacaktır.

(f)www.turkishdepot.com sitesi veya hizmeti aracılığıyla bize sunulan standart işlevselliği kullanarak  her türlü yetkiyi siz Turkish Depot AŞ’ye vermiş bulunuyorsunuz.

(g)Kuruluşumuzdan lisans alınmaksızın izin verildiği ölçüde Amerika Birleşik Devletleri , Türkiye veya Dünya ülkelerinde telif hakkı yasaları uyarınca adil kullanım, ortamında ticari marka yasası uyarınca iznimiz olmadan materyallerinizi kullanma hakkımızı yasalara bağlı şekilde kullanabilirsiniz .

106.Temsil

Taraflardan her biri işbu işleri temsil eder ve garanti eder:

(a)Tarafların yapacakları satışları, usulüne uygun olarak organize edilmiştir, tarafların işletmesinin bulundukları ülkenin yasalarına uygun nitelikte kurulmuş olup, aynı ülke yasaları içerisinde çalışacakları ve beyanlarının doğru olduğu ve yasalar gereği kanunen kayıtlı olduğu bilinmektedir.

(b)İşbu Sözleşme de esas alan yükümlülükleri yerine getirmek ve işbu Sözleşmedeki hak edilen lisans ve yetkiler gereği çalışılacağı gerekli tüm hak ve yetkilerin dışında çalışılamayacağı bilinmektedir .

(c)Bir taraf tarafından diğer tarafa veya bağlı kuruluşlarına beyan edilen veya sunulan her türlü bilgi her zaman doğru ve eksiksizdir;

(d)ABD Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca bunlarla sınırlı olmamak üzere, yasaklanmış veya kısıtlanmış listeleri haricinde veya bu tarafça sahip olunan veya kontrol edilenler arasında herhangi bir listede yaptırıma tabi değil olmayan yerlerde her iki tarafta satış lisansı hakkını kullanabileceklerdir.

(e)Yükümlülüklerini yerine getirmede ve bu Sözleşme kapsamındaki haklarını kullanmak için yürürlükteki tüm yasalara uyacaktırlar.

107.Tazminat

1-Sizin Tazmin yükümlülükleriniz;

(a)Turkish Depot AŞ. ve memurlarımızı, yöneticilerimizi, çalışanlarımızı ve acentelerimizi veya üçüncü şahısların herhangi bir iddiasına, kaybına, zararına uğratmış iseniz , uzlaşmasına, maliyetine, masrafına veya diğer sorumluluklara karşı (avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) savunacağımız konularda, tazmin edilecek ve zararları tazmininizle birlikte ödeyeceksiniz.

(b) Ürünleriniz, bunların teklif, telif hakları, satış, geri ödeme, iptali, iadesi veya bunlara ilişkin ayarlamalar, materyalleriniz, yukarıda verilen herhangi bir Fikri Mülkiyet Hakkının gerçek veya iddia edilen ihlali ve herhangi bir kişisel yaralanma, ölüm (yaralanma veya ölümün Turkish Depot AŞ. den kaynaklanmadığı hallerde) veya bunlarla ilgili mülkiyet hasarı dahil olmak üzere size aittir.

(c)Vergi ve harçlarınız veya tahsilat, ödeme veya Vergi veya harçlarınızı tahsil etme veya ödememe veya vergi kaydı yükümlülüklerini veya görevlerini yerine getirmemeniz;

(d) Yaptığınız beyanların gerçek veya iddia edilen ihlali görülürse tazmin edileceksiniz.

2-Turkish Depot AŞ. Depolarının tazmin yükümlülükleri;

(a)Turkish Depot AŞ. , sizden ve memurlarınıza, yöneticilerinize, çalışanlarınıza ve acentelerinize karşı sizi ve memurlarınızı, yöneticilerinizi, çalışanlarınızı ve acentelerinizi çeşitli sebeplerden nedenlerden kaynaklanan veya ilgili olan üçüncü taraf İddialarına karşı savunacaktır , bu durumda Turkish Depot AŞ. tarafından zararınız tazmin edilecek ve zarara uğrayacak iseniz tazmin hakki doğar :

(b)Türk Depot AŞ. yürürlükteki Yasalara uymaması halinde,

(c)Turkish Depot AŞ. işletmesinin üçüncü şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiği veya kötüye kullandığı iddiaları neticesinde tazmin hakki doğar .

3-İşlem yapılması;

(a)Tazmin edilen herhangi bir talep bizi olumsuz yönde etkileyebilirse, yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, masraflarımız pahasına davaya gönüllü olarak müdahale edebiliriz.

(b)Hiçbir taraf, diğer tarafın önceden yazılı rızası olmaksızın herhangi bir hükmün verilmesine rıza gösteremeyebilir veya tazmin edilmiş bir talebin herhangi bir uzlaşmasına giremez.

108.Yasal Uyarı & Genel Yayın

(a)HİZMETLERDE SUNULAN VEYA HİZMETLERLE BAĞLANTILI OLARAK SUNULAN TÜM İÇERİK, YAZILIM FONKSİYONLAR, MATERYALLER VE BİLGİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE TURKISH DEPOT AŞ. SİTESİ “OLDUĞU GİBİ” KULLANILACAKTIR.

(b)HİZMETLERİN KULLANICISI OLARAK SİZ TURKISH DEPOT AŞ. SİTELERİNİ VE HAK SAHİBİ OLDUKLARINI, SİZ SATICI MERKEZİ KENDİ MENFAATİNİZE KULLANACAK OLURSANIZ, YUKARIDAKİ BÖLÜM ( TEMSİL 106’DA ) BELİRTİLDİĞİ GİBİ KANUNUN İZİN VERİLENLERİN DIŞINDA KULLANAMAZSINIZ.

(c)BU SÖZLEŞME, HİZMETLERİ VEYA BU SÖZLEŞME İLE İLGİLİ İŞLEMLERİ , SATICILIK, ÖZEL BİR AMACA UYGUN VEYA İHLAL ETMEMEKLE KİMSELERE KULLANAMAZLAR ,

(d)HER HANGİ BİR BEYAN VEYA , PERFORMANSI   BİLGİYİ VEYA TİCARETİN KULLANIMINDAN DOĞAN ZARARLARI SATICILAR SİZLER GARANTÖRLER; VE HER TÜRLÜ YÜKÜMLÜLÜK, SORUMLULUKTAN DOĞACAK HAK, VE TALEPLERDEN SORUMLUDURLAR.

(e)BİZİMLE İLGİLİ İHMALDEN KAYNAKLANAN OLSUN YA DA OLMASIN TURKISH DEPOT AŞ. SİTELERİNDE YER ALAN İŞLEVLERİN GEREKSİZLİKLERE , HATALARA KARŞI YA DA MEVCUT ZAMANLI VE GÜVENLİ ŞEKİLDE www.turkishdepot.com SAYFASINI ÇALIŞTIRACAKTIR.

(f)ÇALIŞMAKTA OLAN SİTE SİSTEM HATASI VEYA KESİNTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR İŞLEMİN ALINMASININ , İŞLEMESİ, KABULÜ, VEYA TAMAMLANMASI VEYA ÇÖZÜME UĞRATMASINI ETKİLEYEBİLECEK HERHANGİ BİR HİZMET KESİNTİSİNDEN SORUMLU OLMAYIZ.

(g)TURKISH DEPOT, MÜŞTERİLER VE SATICILAR VEYA DİĞER KATILIMCI İŞLEMLERİ ARASINDA İŞLEMLERDE YER ALMADIĞINDAN BİR VEYA DAHA FAZLA KATILIMCI ARASINDA UYUŞMAZLIK MEYDANA ÇIKTIĞINDA, (TURKISH DEPOT ACENTELERİ VE ÇALIŞANLARIN) HER TÜRLÜ ZARARINDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

(h)SAYFA ÜZERİNDE İŞBU ANLAŞMA ÇERÇEVESİNDE   ÇALIŞMA ESNASINDA BİLEREK VEYA BİLMEYEREK ŞÜPHELİ VEYA ŞÜPHESİZ AÇIKLANMAMIŞ UYUŞMAZLIKLARDAN DOĞAN SORUNLARI SİZ VEYA BİZ GÖRDÜĞÜMÜZ ANDA HER İKİ TARAFTA SORUMLUDUR.


109.Sorumluluğun Sınırlandırılması


(a)
BU SÖZLEŞME İLE İLGİLİ OLARAK SİZ VEYA İŞTİRAKLERİNİZ İLE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN TARAFLARINDAN YAPILAN HER TÜRLÜ YATIRIMIN KAPSAMI, KAZANIMI VEYA TELAFİSİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ.

(b)BU SÖZLEŞMEDEN DOĞAN KAR, GELİR , İLİŞKİN VERGİ KAYBI VE VERGİ CEZALARI VEYA DİĞER ZARARLARININ KAYBINDAN VEYA BAŞKA KİŞİLERİN  İHTİYATI , ÜRÜN SORUMLULUĞU VEYA DİĞER KURAMLARLA SORUMLU OLMAYACAĞIZ ,SİZ YAPMIŞ OLDUĞUNUZ İŞLERDEN TAMAMIYLA SORUMLUSUNUZDUR.

(c)TURKISH DEPOT AŞ. BU MALİYET VEYA OLASI ZARARLARI  HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞ OLSA BİLE AYRICA, BU SÖZLEŞMEDEN VEYA TEFEKKÜRDEN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA BAĞLANTILI OLARAK OLUŞAN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ,TALEPTE BULUNAN ÖZEL HİZMETLE İLGİLİ OLARAK TURKISH DEPOT AŞ. ÖDEDİĞİNİZ ÖNCEKİ ALTI AYLIK DÖNEMDEKİ TOPLAM TUTARLARI HİÇBİR ZAMAN AŞMAYACAKTIR.

110.Sigorta

(a)Satmış olduğunuz ürünler otomatik olarak nakliyeciler tarafından sigortalanmaktadır.

(b)Burada nakliye sigorta Turkish Depot AŞ. arasında yapılan sözleşme geçerli olacaktır.

(c)Satmış olduğunuz ürün için   Turkish Depot AŞ’nin sözleşmesinin dışına çıkarak ürün veya ürünleriniz hakkında kıymet değeri bildirip ekstra nakliye sigortası almadığınız taktirde nakliyecinin sözleşmesindeki bedelini almak zorunda kalırsınız.

(d)ABD için ayrıca şemsiye veya daha fazla sorumluluk sigortası ilave almak isterseniz her zaman ürününüzü yola çıkarmadan veya web sayfamıza koymadan önce bedelini üzerine koyabilir alabilirisiniz .

(e)Turkish Depot AŞ. sizin tarafınızdan sorulmadıkça size bu konuda hatırlatma yapmayacaktır ancak sorduğunuzda Turkish Depot AŞ. ilave sigorta bedelini size bildirmek zorundadır bedeli alan siz yaptırıp yaptırmamakta serbestsiniz.

(f)Şemsiye veya fazla sorumluluk sigortası için, ürün, ürün/tamamlanmış işlemler ve bedensel yaralanma dahil olmak üzere işletmenizin işleyişinden kaynaklanan veya meydana gelen toplam yükümlülükler, poliçesi ilave olarak geçerlidir.

(g)Turkish Depot ve onun ataması ek sigortalılar olarak adlandırılması ile birlikte, süre boyunca sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

 

111.Vergi Meseleleri

(a)Taraflar arasında olduğu gibi, vergilerinizin toplanması, raporlanması ve ödenmesinden siz sorumlu olacaksınızdır.

(b) Turkish Depot, yürürlükteki yasalara göre sizin adınıza otomatik olarak vergi hesaplar, toplar veya havale eder;

(c)Turkish Depot tarafından sunulan ve sizin adınıza kullanılan vergi hesaplama hizmetleri ile ilgili olarak sizin adınıza vergi veya diğer işlem bazlı ücretler almayı açıkça kabul eder.

(d)Turkish Depot, Vergi Politikalarını kabul eder ve bunlara uyacaktır.

(e)İşbu Sözleşme veya ilgili Hizmet Koşulları uyarınca Turkish Depot’a ödeyeceğiniz tüm ücretler ve ödemeler, geçerli vergi, kesinti veya stopaj (sınır ötesi stopaj vergileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hariçtir ve Turkish Depot’a bu ücretlere uygulanan vergileri ve herhangi bir ödeme de gerekli olan herhangi bir kesinti veya stopajı ödemekten sorumlu olacaktır.

(f)ABD’ye gönderilen ihracat ürünlerini, Turkish Depot kendi adına götürerek ,vergilerini müşterilerden alarak ve bağlı bulunduğu gümrük müdürlüklülerine ödenmesinden kendisi sorumludur.

(g)Gümrük vergisi dışında işbu sözleşme gereği kesintileriniz kesildikten sonra elinize alacağınız ücretinizin gelir vergisinden direkt olarak siz sorumlusunuzdur.

112.Gizlilik ve Kişisel Veriler

Hizmetleri kullanımınız sırasında gizli bilgiler alabilirsiniz ,sözleşmenin süresi ve fesihten sonraki 5 yıl için aşağıdaki maddeleri kabul etmiş sayılırsınız:

(a) Tüm Gizli Bilgiler Türk Deposu’nun münhasır mülkü olarak kalacaktır;

(b) Gizli Bilgileri yalnızca Hizmetlere katılımınız için makul olarak gerekli olduğu şekilde kullanacaksınız;

(c) Kanuna uymak dışında Gizli Bilgileri başka bir kişiye ifşa etmeyeceksiniz;

(d) Gizli Bilgileri, işbu Sözleşmede açıkça izin verilmeyecek herhangi bir kullanım veya ifşaya karşı korumak için tüm makul önlemleri alacaksınız,

(e) Gizli Bilgileri, Hizmetlere katılım veya yasal yükümlülüklerinizin (örn. vergi) yerine getirilmesi için gerekli olduğu sürece gizli bilgileri saklarsınız ve her durumda bu bilgileri fesih üzerine veya yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi için gerekli olmadığı anda sileceksiniz.

(f)İlgili hüküm, ifşaatı gerekli en aza indirirseniz ve paylaşılan bilgilerin gizli niteliğini devlet tüzel kişiliğine açıkça belirtmeniz koşuluyla, gizli bilgileri sizin üzerinizde yetki sahibi olan bir devlet kurumuyla paylaşma hakkınızı kısıtlamaz.

(g)Hizmetlerle ilgili herhangi bir basın açıklaması yapamaz veya önceden yazılı iznimiz olmadan adımızı, ticari markalarımızı veya logomuzu kullanamazsınız (promosyon materyalleri dahil) veya aramızdaki ilişkiyi hiçbir şekilde yanlış beyan edemez veya süsleyemezsiniz .

(h)Satıcı Merkezi’nde bulunan marka kullanım yönergelerinde tanımlandığı şekilde ve buna göre “Turkish Depot AŞ. Kullanılabilir” logomuzu ve adımızı kullanabilirsiniz;

(i)Adımızı, ticari markalarımızı veya logolarımızı önceden yazılı iznimiz olmadan Ticari Marka Kullanım Yönergeleri kapsamında olmayan hiçbir şekilde (promosyon materyalleri dahil) kullanamazsınız.


(j)Genel olarak müşteri kişisel verilerini, yürürlükteki yasalarla bağdaşmayan hiç bir şekilde kullanamazsınız. Müşteri kişisel verilerini her zaman gizli tutmalısınız (yukarıdaki 5 yıllık dönem sınırı müşteri kişisel verileri için geçerli değildir).

113.Mücbir sebep

Makul kontrolümüz dışındaki nedenlerle, olaylarla veya diğer konularda, işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizden herhangi birini yerine getirmedeki gecikmelerden veya başarısızlıktan sorumlu tutulamayız.

114.Tarafların İlişkisi

(a)İşlem işleme hizmet koşullarına tabi olarak (Bu Hizmet için Seçilen Ülke Amerika Birleşik Devletleri ), siz ve biz bağımsız yükleniciler işbu Sözleşmedeki hiçbir şey aramızda herhangi bir ortaklık, ortak girişim, acente, franchise, satış temsilcisi veya istihdam ilişkisi oluşturmaz.

(b)Bizim adımıza herhangi bir teklif veya temsilcilik yapma veya kabul etme yetkiniz olmayacaktır.

(c)Bu Sözleşme sizinle bizim aramızda özel bir ilişki oluşturmayacaktır.

(d)İşbu Sözleşmede ifade edilen veya ima edilen hiçbir şey, bu sözleşmenin tarafları dışında herhangi bir kişiye, işbu Sözleşme kapsamında veya bu sözleşmeyle ilgili herhangi bir yasal hak, adil hak, çare ve talepte bulunmayı amaçlamaz veya beyan edilemez.

(e)İşbu Sözleşmedeki tüm beyanlar, garantiler, sözleşmeler, koşullar ve hükümler, ABD’de Turkish Depot sisteminde satılmasını istediğiniz ürünler Turkish Depot AŞ. adına geçmiş olup Turkish Depot AŞ. markası altında satılacaktır.

(f)Siz ve bizim aramızda olduğu gibi, geçerli kullanım koşullarına uygunluk da dahil olmak üzere, sizin adınıza kullanmamıza izin verdiğiniz herhangi bir üçüncü taraf hizmetinin veya özelliğinin kullanımıyla ilgili tüm yükümlülüklerden yalnızca siz sorumlu olabilirsiniz.

(g)Sitenizde veya sitemizde başka bir şekilde, bölümdeki herhangi bir şeyle çelişecek ya da herhangi bir yanlış harici açıklama yapamazsınız.

115.Öneriler ve Diğer Bilgiler

(a)Siz veya biz veya herhangi bir bağlı kuruluşunuz, herhangi bir kişilere Turkish Depot AŞ. sitesi veya hizmetiyle (ilgili Teknolojiler dahil) ilgili veya bunlarla ilgili olarak bize önerilerde bulunabilirsiniz.

(b)Size ait sayfamızda biz, yorumlar, fikirler, iyileştirmeler ,diğer geri bildirimler, materyaller sunmayı ve bunları seçerken sizle ilgili bilgileri veya materyalleri herhangi bir şekilde kullanmakta, ifşa etmekte, çoğaltmakta , değiştirmekte, lisanslamakta ve başka bir şekilde dağıtmakta ve bunlardan herhangi birini kullanmakta özgürüz.

(c)Devlet istekleriyle işbirliği yapmak, sistemlerimizi ve müşterilerimizi korumak veya iş ve sistemlerimizin bütünlüğünü ve işleyişini sağlamak için, kullanıcı iletişim bilgileri, IP adresleri ve trafik bilgileri, kullanım geçmişi ve yayınlanan içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla gerekli veya uygun gördüğümüz her türlü bilgiye erişebilir ve ifşa edebiliriz.

(d)Hizmetleri kullanma konusunda önerilerde bulunursak, önerilerimize dayanarak yaptığınız tüm işlemlerden siz sorumlusunuz.


116.Değişiklik

(a)Sözleşmede değişiklikler için en az 45 gün önceden bildirimde bulunacağız.

(b)Yasal, düzenleyici, dolandırıcılık, suiistimalin önlenmesi, güvenlik nedenleriyle mevcut özellikleri değiştirmek, hizmetlere ek özellikler eklemek (bunun Hizmetleri kullanımınızı önemli ölçüde olumsuz etkilemediği durumlarda); güvenli, uygunsuz, saldırgan olduğunu düşündüğümüz ürünleri ve faaliyetleri kısıtlamak, yapılacak herhangi bir değişiklik ya da değişiklikler hakkında sizi bilgilendireceğiz.

(c)Bu Bölüm uyarınca işbu sözleşmede yapılacak herhangi bir değişikliğin geçerlilik tarihinden sonra hizmetleri kullanmaya devamınız, bu değişikliği kabul edeceğiniz anlamına gelecektir.

(d)Herhangi bir değişiklik sizin için kabul edilemezse, hizmetleri kullanmamayı ve açıklandığı şekilde sözleşmeyi sona erdirmeyi kabul edersiniz.

117.Şifre Güvenliği

(a)Size sağladığımız herhangi bir şifre, yalnızca dönem boyunca Hizmetleri kullanmak, İşlemlerinizi elektronik olarak kabul etmek ve tamamlanmış işlemlerinizi gözden geçirmek için Satıcı Merkezi’ne (veya uygun olarak sağladığımız diğer araçlara) erişmek için kullanılabilir.

(b)Parolanızın güvenliğini korumaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Şifrenizi herhangi bir üçüncü tarafa ifşa etmek yasaktır (hesabınızı bu Sözleşme uyarınca kullanmak için yetki verilen üçüncü taraflar hariç) şifrenizin kullanımı veya yapılacak herhangi bir işlemden sadece siz sorumlu tutulacaksınızdır.

(c)Parolanız ele geçirildiyse, parolanızı hemen değiştirmeniz gerekmektedir.

118.İhracat

(a)ABD Dışişleri Bakanlıkları ve gerekli hükümet kuruluşlarınca; tarafından yönetilen yaptırımlar veya ambargolar altında, herhangi bir ülke, birey, kuruluş, veya iletişimin kısıtlandığı ve yasaklandığı herhangi bir ülkeye, kişiye, kuruma, kuruluşa, tüzel kişiye doğrudan veya dolaylı olarak yeniden ihraç edilmesine veya iletilmelerine neden olmayacaksınız.

(b)ABD’nin yasakladığı ürünleri  kesinlikle sayfanızda teşhir edemez ve Turkish Depot AŞ’den kanun dışı yasaklanmış ürünlerin ihracatını isteyemezsiniz.

(c)İhraç edilen ürün satılmış olduğunda, satılan ürünü değiştiremezsiniz. Beyan ettiğiniz ürünü göndermek zorundasınız ,yanlış vereceğiniz beyandan dolayı ,Turkish Depot AŞ’yi zarara uğratacak olursanız eğer zararlar sizlerden talep edilir ve tazminat olarak ödemek zorunda kalırsınız.

(ç) Turkish Depot FDA (Food and Drug Administration) onayına sahiptir. Bu sayede mikro ihracat kapsamında yapacağınız gönderilerinizin büyük çoğunluğu Turkish Depot aracılığıya FDA onayını olarak ülkeye giriş yapacaktır. Geçişi kabul edilmeyen ürünler için sorumluluk yalnızca gönderici mağazıya aittir.

Makro ihracat kapsamındaki büyük ölçekteki gönderileriniz için Turkish Depot alıcıyla satıcıyı buluşturup yalnızca FDA kayıt işlemi yapmaktadır. Ancak bu ürün kargonuzun 100% geçişine izin verileceği anlamını taşımaz. Burada tarafımızca yönlendirme yapılarak ücreti karşılığında FDA onayı alınması durumunu değerlendirebilirsiniz.  Ürünlerinizin geri gönderilmesi durumunda sorumluluk gönderici mağazaya aittir. Turkish Depot bu konuda sorumlu tutulamaz.

119.Haksız Rekabet ve ABD Kanunları

Genel Bakış

ABD’nin bazı eyaletlerinde (Washington, Louisiana) haksız rekabetin önlenmesine yönelik ve üreticileri Bilgi Teknolojileri (“BT”) sistemlerini (kullandıkları yazılımlar ve donanımlar) fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal etmeden kullanmaya teşvik eden yeni kanunlar çıkarılmıştır. Ürettikleri ürünler ilgili eyaletlerde satılmakta olan üreticiler, BT kullanımlarında, hak sahiplerinin (yazılım ve donanımlar üzerinde fikri ve sınai mülkiyet sahibi kişiler) haklarını ihlal etmeleri halinde yasal yaptırımlara maruz kalabilmekte ve bu doğrultuda satışlarının azalması riskiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Diğer yandan, yasal BT kullanan üreticiler; küresel anlamda itibarını arttıracak, iş potansiyellerini koruyacak ve rekabetçi üstünlüğe sahip olacaktır.

Kanunların Hedefleri

    * Ticari faaliyetlerinde hukuka aykırı şekilde BT kullanmakta olan (örneğin korsan yazılım, sahte donanım vb) üreticilerin sahip olduğu haksız rekabet avantajını ortadan kaldırmak.
    * Toplumun bu alandaki bilincini geliştirerek, fikri ve sınai mülkiyet haklarına duyulan saygıyı ve adil rekabeti teşvik etmek.
    * Üreticiler için eşit şartlar ve sorumlu iş pratikleri oluşturmak.

Kanunlar Hakkında

Kimler Sorumlu Tutulabilir? Herhangi bir ürünü, ticari faaliyetlerinde hukuka aykırı olarak BT kullanarak (örneğin korsan yazılım, sahte donanım vb) üreten ve bu ürünleri ilgili eyaletlerde satan veya satılan ve kanunla belirlenen istisnalar kapsamı dışında kalan her türlü işletme.

Kanunların Belirlediği Usul: Üzerinde hak sahibi bulunduğu BT’nin bir üretici tarafından hukuka aykırı şekilde kullanıldığını düşünen BT hak sahibi, söz konusu kanaatini destekleyen

nedenleri içeren yazılı bir ihtarname iletir. Bu ihtarnameyi takiben üretici, BT kullanımının yasal olduğunu kanıtlamak yahut BT kullanımını yasal hale getirmek için en fazla 90 güne (bazı durumlarda 180 gün) sahip olacaktır.

Kim Dava Açabilir? Eyalet Başsavcısı veya yasal BT kullanan rakip üreticiler dava edebilir.

Kanunlara Uymamanın Sonuçları: Söz konusu kanunlara aykırılık halinde, ABD’nin önemli eyaletlerinde ürünleri satılan üreticiler şu yasal sonuçlarla karşı karşıya kalabileceklerdir:

    * Zararın tazmini (üreticinin kötü niyetli olması halinde, zararın 3 katına kadar talep edilebilmektedir)
    * Bazı koşulların varlığı halinde, mahkeme üreticinin ilgili eyalette mallarını satmasını engelleyebilmekte ve üreticinin ilgili eyalette yerleşik olmaması halinde (Ör. üreticinin Türkiye’de yerleşik olması) malların toplatılması kararı dahi verilebilmektedir.

Üreticinin Dağıtım Kanalında Yer Alan Kişilerin Sınırlı Sorumluluğu: Üreticinin mahkemeye çıkmaması veya aleyhine hükmedilen tazminatı ödememesi halinde, bu üretici ile ürünlerin üretimi ile ilgili olarak doğrudan anlaşma halinde bulunan ve bu ürünleri ilgili eyalette satan şirketlere karşı $(ABD) 250.000’ına kadar maddi tazminata hükmedilebilecektir.

Üreticinin Dağıtım Kanalında Yer Alan Kişilerin Sorumluluktan Kurtulma Yolları: Bu Kişiler kanunda sayılan şartlardan birini yerine getiriyor olmaları halinde sorumluluktan kurtulabilmektedirler. 50 Milyon Amerikan Doları’nın altında yıllık geliri olan işletmeler ile üreticiye kendi adına üretim yaptırmayan 3. Kişilerin

yanı sıra (1) üreticilerine yasal BT kullanımını zorunlu tutan ve aksi durum halinde acilen yasal kullanıma geçme konusunda ihtar eden (2) Yasal BT kullanımını sağlayan tedarik zinciri prosedürleri geliştiren 3. Kişiler sorumluluktan kurtulabilmektedir.

Kanunların Üreticiler Açısından Faydaları

Kanunlar, üreticileri yasal BT kullanımı yönünde teşvik etmekte ve üreticiler arasında haksız rekabetin önlenmesine ve eşit şartlarda rekabetin sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Yukarıda sayılan yasal sonuçların yanı sıra; Kanunlar yasal BT kullanan üreticiler açısından rekabet avantajı ve şirketlerin uluslararası pazar rekabetinde ayrıştırıcı bir özelliğe sahip olmalarını sağlamasının yanı sıra, işletmelerinin uluslararası alandaki itibarlarını da artırmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezi İletişim Bilgileri: 0212 292 79 34 veya [ mailto:uca@bts-legal.com | uca@bts-legal.com ]

120.Çeşitli

(a)Bu Sözleşme, yasaların seçimine veya Uluslararası Mal Satışı sözleşmelerine ilişkin Sözleşmeye atıfta bulunulmaksızın bu sözleşmeyi yönetecektir.

(b)Seçilmiş Ülke Amerika Birleşik Devletleri  Turkish Depot AŞ. ve siz ikiniz de, Turkish Depot veya bağlı kuruluşları ile herhangi bir anlaşmazlık veya bu sözleşme ile ilgili herhangi bir iddia veya hizmetleri kullanımınız bu paragrafta açıklandığı gibi bağlayıcı tahkim yoluyla çözülecektir.

(c)Aksi ancak mahkeme iddialarınız geçerliyse, İdare Mahkemesi olan bir asliye mahkemesinde siz veya biz, yönetim mahkemelerinin yargı yetkisine sunarak ve fikri mülkiyet haklarının ihlali veya diğer suiistimallerine katılmak için ilgili haklarımızdan feragat ederek, yönetim mahkemelerine dava açabiliriz.

(d)Tahkimde yargıç veya jüri yoktur ve tahkim kararı mahkemece incelenir. Ancak, bir arabulucu bireysel olarak bir mahkeme olarak aynı zarar ve yardım (ihtiyati ve beyan kabartma veya yasal zararlar dahil) verebilir ve bir mahkeme gibi bu Sözleşmenin koşullarını takip etmelisiniz.

(e)Bir tahkim işlemine başlamadan önce, tahkim talebinde bulunarak ve talebinizi 722 Mola Blvrd Elmwood Park N.J 07407 U.S.A. adresine açıklayan bir mektup göndermeniz gerekir. Tahkim, Amerikan Tahkim Birliği veya hukuku tarafından ticari kuralları çerçevesinde yürütülecektir.

(f)Tüm dosyalama, yönetim ve hakem ücretlerinin ödenmesi mahkeme kurallarına tabi olacaktır.

(g)Hakem iddiaların anlamsız olduğuna karar vermezse, toplam 10.000$’dan az olan talepler için bu ücretleri geri ödeyeceğiz.

(h)Hukuk kurallarının hızlandırılmış prosedürleri sadece 50.000 $ altında sadece parasal yardım isteyen durumlarda geçerli olacak ve bu gibi durumlarda duruşma hakem atanmasından sonra 90 gün içinde gerçekleşecektir.

(ı)Aynı şekilde, Hakem iddiaların anlamsız olduğuna karar vermedikçe, Turkish Depot AŞ. tahkimde sizden avukatlık ücreti ve masrafı talep etmeyecektir.

(i)Tahkimin telefonla, yazılı gönderimlere dayalı olarak veya karşılıklı olarak mutabık kalınan bir yerde bizzat yapılmasını seçebilirsiniz.

(j)Turkish Depot AŞ. ve her biri, herhangi bir uyuşmazlık çözüm işleminin sınıf, konsolide veya temsili bir eylemde değil, sadece bireysel bazda yürütüleceğini kabul edebilirsiniz.

(k)Herhangi bir nedenle bir iddia tahkim yerine mahkemede devam ederse Turkish Depot AŞ. ve her birinizle jürili yargılama hakkından feragat ediniz.

(l)Bu Sözleşmeyi, önceden yazılı iznimiz olmadan, kanuni veya başka bir şekilde devredemezsiniz.

(m)Bu bölümü ihlal ederek atama veya başka bir şekilde aktarım girişimi geçersizdir; ancak, Turkish Depot AŞ. bildirimde bulunarak, bu Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ortaya çıkan yükümlülükleriniz için sorumlu olduğunuz sürece, iştiraklerinizden herhangi birini kısmen veya tamamen devredebilirsiniz.

(n)İşbu Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizi devredebileceğimizi veya devredebileceğimizi kabul etmiş sayılırsınız.

(o)Varlıklarımızın veya benzer işlemlerimizin tamamının veya önemli bir kısmının birleşmesi,    konsolidasyonu, satın alınması veya satılması ile bağlantılı olarak; veya herhangi bir bağlı kuruluşa veya bir şirket yeniden yapılanmasının parçası olarak; ve bu atama dan geçerli olmak üzere, devralan, işbu Sözleşme’nin tarafı olarak Turkish Depot AŞ’nin yerine geçer.

(ö)Bu kısıtlamaya tabi olarak, bu Sözleşme taraflar ve bunların ilgili halefleri ve devrettikleri kişilere karşı bağlayıcı, cezai müeyyide uygulanabilir olacaktır. İştiraklerimizden biri veya birkaçı aracılığıyla yükümlülüklerimizi yerine getirebilir veya bu Sözleşme kapsamındaki haklarımızı yerine getirebiliriz.

(p)Turkish Depot AŞ. işlemlerinizden herhangi birini derhal durdurma, hizmetlere erişimi engelleme veya kısıtlama veya herhangi bir yanlış girişe, uygunsuz şekilde kategorize edilmiş öğelere, yasa dışı öğelere veya geçerli program politikaları tarafından yasaklanmış herhangi bir öğeye erişimi veya kullanılabilirliğini kısıtlamak için başka herhangi bir eylemde bulunma hakkını saklı tutar.

(r)Turkish Depot AŞ. sizin temsilciniz olmadığından (İşlem İşleme Hizmet Şartlarında belirtilen sınırlı amaç (Bir Hizmet için AMERİKA Birleşik Devletleri )) veya müşterinin acentesi herhangi bir amaçla, katılımcılar arasındaki herhangi bir işlemle ilgili veya bunlardan kaynaklanan anlaşmazlıkların çözümüyle ilgili olarak, Turkish Depot AŞ. taraflardan biri temsilcisi olarak hareket etmeyecektir.


(s)Turkish Depot AŞ. satıcı merkezi veya değişikliklerin ilgili olduğu Turkish Depot AŞ. Hizmetleri sitesine (hesabınızdan erişilebilen Geliştirici Sitesi gibi) değişiklikleri göndererek, size bir e-posta bildirimi göndererek veya benzer yollarla bu Sözleşme kapsamında size bildirimde bulunacaktır.

(ş)Turkish Depot ile ilgili tüm bildirimleri ve diğer iletişimleri Satıcı Sız Merkezi, e-posta, ile Bize Ulaşın formu veya benzeri yollarla Satış Ortağı Destek ekibimize göndermelisiniz.

(t)Sizinle elektronik ve diğer medya da iletişim kurabiliriz ve bu tür iletişimleri kabul etmezseniz, satıcı Merkezi’ndeki e-posta adreslerinizi ve diğer bazı bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Tüm bilgilerinizin güncel ve doğru olmasını sağlamalısınız.


(u)Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz olduğu kabul edilirse, söz konusu hüküm bu hüküm ve koşullardan kopabilir kabul edilir ve geri kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez.

(v)İşbu Sözleşmeye ve geçerli Hizmet Koşullarına çeviriler yapabiliriz.

(y)İşbu Sözleşme, Hizmetler ve ilgili konuyla ilgili olarak taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını temsil eder ve önceki veya eş zamanlı sözlü veya yazılı anlaşma ve anlaşmaların yerini alır.

120.Tanım

Bu Sözleşmede kullanıldığı gibi, aşağıdaki terimler aşağıdaki anlamlara sahiptir:

“İştirak”, herhangi bir varlıkla ilgili olarak, doğrudan veya dolaylı olarak kontrol eden, o varlık tarafından kontrol edilen veya bu varlıkla ortak kontrol altında olan herhangi bir varlık anlamına gelir.Satış Ortağı API kaydolur veya kullanırsanız, Turkish Depot AŞ. Taahhüt Taraf, Satış Ortağı API ile bağlantılı olarak kullandığınız ilgili Hizmeti sağlayan Sözleşmeci taraftır.

“Turkish Depot A.Ş. Site”, www.turkishdepot.com  TR ( Türkiye ) Turkish Depot Alanı veya ABD Turkish Depot Alanı anlamına gelir.


“TR Turkish Depot Site“, url www.turkishdepot.com / tarafından tanımlanan ana sayfa ve bu web sitesinin halefi veya yerine geçecek olan web sitesi anlamına gelir.


“Gizli Bilgiler”, belirli müşterilere özgü herhangi bir bilgi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, genel kamuoyu tarafından tanınmayan bizimle, hizmetlere veya Turkish Depot müşterilerine ilişkin bilgiler anlamına gelir; Raporlar, öngörüler ve Hizmetler ile ilgili diğer bilgiler; Satılan ürünlerden, fiyatlardan, satışlardan, hacimlerden ve işlemin zamanından oluşan ürünlerinizin satışından kaynaklanan veriler (müşteri kişisel verileri hariç) hariç hizmetlerden elde edilen veriler ve hizmetlerle ilgili teknik veya operasyonel şartnameler bu Sözleşmenin amaçları doğrultusunda, müşteri kişisel verileri her zaman Gizli Bilgiler oluşturur.

“İçerik”, yürürlükteki Kanun uyarınca telif hakkıyla korunan çalışmalar ve ilgili Yasa uyarınca veri tabanı hakları tarafından korunan içerik anlamına gelir.

“Hariç Ürünler“, Satıcı Merkezi’ndeki ilgili ürünlerdir.

“Kısıtlı Ürünler”, sayfalarında açıklanan öğeler, geçerli diğer Program Politikası veya Turkish Depot AŞ. tarafından size sunulan diğer bilgiler  ürünler anlamına gelir.

“Yönetim Mahkemeleri” aşağıdakilerden uygulanabilir olanı anlamına gelir:New Jersey Federal mahkeme  ABD (Seçilen Ülke Amerika Birleşik Devletleri ),Sadece Türkiye içi satışları İstanbul Türkiye mahkemelerindedir. Diğerleri ihracat ürünleri ABD’li olup diğer satıcıların mahkemeleri ABD’dir.


“Yönetim Yasaları” aşağıdakilerden geçerli olanı anlamına gelir:
Seçilmiş Ülke Türkiye veya Amerika Birleşik Devletleri ise, Federal Tahkim Yasası ve diğer geçerli federal yasalarla birlikte , Amerika Birleşik Devletleri yasalarına tabidir),


“Sigorta Limitleri” aşağıdakilerden geçerli olanı anlamına gelir:
Yedi Milyon Türk Lirası (1.000.000 TL) (Seçilen Ülke Türkiye ise),

Bir Milyon ABD Doları ($1,000,000) (Eğer Seçilen Ülke Amerika Birleşik Devletleri ise).

“Sigorta limiti” aşağıdakilerden uygulanabilir olanı anlamına gelir:

Yetmiş Bin Türk Lirası (70.000 TL) (Seçilen Ülke Türkiye ise),

On Bin ABD Doları ($10,000) (Eğer Seçilen Ülke Amerika Birleşik Devletleri ise).


“Fikri Mülkiyet Hakkı” herhangi bir patent, telif hakkı, Ticari Marka, alan adı, ahlaki hak, ticari sır hakkı veya herhangi bir yasa ve kayıt ve yenileme tüm hakları ve ihlal, zimmete geçirme veya ihlal için eylem nedenleri de dahil olmak üzere tüm yardımcı ve ilgili haklar, altında doğan diğer fikri mülkiyet hakları anlamına gelir.


“Hukuk”, yetkili yargı yetkisinin herhangi bir yasa, yönetmelik, kural, yönetmelik, düzen, lisans, izin, hüküm, karar veya başka bir gereklilik, şimdi veya gelecekte yürürlükte olan herhangi bir hükümet otoritesinin (örneğin, federal, eyalet veya il düzeyinde geçerli olduğu şekilde) anlamına gelir.


“Yerel Para Birimi” aşağıdakilerden uygulanabilir olanı anlamına gelir:
ABD Doları (Seçilen Ülke Amerika Birleşik Devletleri ise),
Türk Lirası (Seçilen Ülke Türkiye ise)


“İsteğe Bağlı Kapsam Planları”, sunduğunuz garantiler, genişletilmiş hizmet planları ve ilgili teklifler anlamına gelir.


“Sipariş Bilgileri”, Bir Turkish Depot Sitesi üzerinden sipariş edilen ürünlerinizden herhangi biriyle ilgili olarak, size sağladığımız veya kullanıma sunduğumuz sipariş bilgileri ve sevkiyat bilgileri anlamına gelir.

“Siz” satıcı(vendor) anlamına gelir.

“Biz”   Turkish Depot AŞ. anlamına gelir.
“Kişi”, herhangi bir kişi, şirket, ortaklık, limited şirket, devlet otoritesi, dernek, ortak girişim, bölünme veya diğer farkında taraf varlık anlamına gelir, olsun veya olmasın farklı yasal varlığa sahiptir.


“Satış Gelirleri”,
 İşlemlerinizden elde edilen brüt hasılat anlamına gelir,

(a) tüm nakliye ve taşıma, hediye paketi ve diğer ücretler;

(b) faturalı siparişler söz konusu olduğunda, müşterilerin geçerli fatura vade tarihinde veya öncesinde bize veya bağlı kuruluşlarımıza ödeme yapmaları durumunda ki gelirlerdir.


“Satıcı Merkezi”, siparişlerinizi, envanterinizi ve belirli bir Turkish Depot AŞ. sitesinde veya başka bir çevrimiçi mevcudiyet noktasında ki varlığınızı yönetmek için Turkish Depot tarafından size sunulan çevrimiçi portal ve araçlar anlamına gelir.


“Hizmet”, aşağıdaki hizmetlerin her biri anlamına gelir: Türk Deposu’nda satış ve eğer bir hizmet için seçilen ülke Amerika Birleşik Devletleri ise, işlem işlem hizmetleri, her durumda ilgili hizmet ve malzemelerle birlikte kullanılabilir hale getirmektedir.


“Hizmet Şartları”, ilgili Hizmet için kaydolmayı veya kullanmayı seçmeniz tarihinde bu sözleşmenin bir parçası olarak yapılan her hizmet için geçerli olan hizmet koşulları ve bu şartlarda yaptığımız sonraki değişiklikler anlamına gelir.


“Teknoloji” aşağıdaki cümlelerden herhangi biri anlamına gelir:

(i) herhangi bir yargı yetkisinin Yasaları uyarınca korunan veya korunabilen fikirler, prosedürler, süreçler, sistemler, çalışma yöntemleri, kavramlar, ilkeler ve keşifler;

(ii) ara yüzler protokoller, sözlükler, kitaplıklar, yapılandırılmış XML biçimleri, belirtimler, gramerler, veri biçimleri veya diğer benzer materyaller; ve

(iii) yazılım, donanım, kod, teknoloji veya diğer işlevsel öğe anlamına gelir.


“Ticari marka”, herhangi bir ticari marka, hizmet markası, ticari elbise (herhangi bir tescilli “görünüm ve his” dahil), ticari ad, diğer tescilli logo veya amblemler veya herhangi bir Yasa uyarınca korunan veya korunabilen başka bir kaynak veya iş tanımlayıcısı anlamına gelir.


“US Turkish Depot Site”, URL www.turkishdepot.com  tarafından tanımlanan ana giriş sayfası olan web sitesinin ve bu web sitesinin halefi veya değiştirilmesi anlamına gelir.


“Materyalleriniz”, siz veya Bağlı Kuruluşlarınız tarafından Türk Deposu’na veya Bağlı Kuruluşlarına sağladığınız veya sunulan tüm Teknoloji, Ticari Markalar, İçerik, Ürün bilgileriniz, verileriniz, materyalleriniz ve diğer öğeler veya bilgiler anlamına gelir.


“Personeliniz“, çalışanlarınız, temsilcileriniz, acenteleriniz, yüklenicileriniz veya alt yüklenicileriniz de dahil olmak üzere ürünlerinizin teklif, satış, performans veya yerine getirilmesine katılan üçüncü taraf anlamına gelir.


“Ürününüz”, şu şekilde ürün veya hizmet (İsteğe Bağlı Kapsam Planları dahil) anlamına gelir:

(a) Turkish Depot Hizmeti satış yoluyla teklif etmiş;

(b) Turkish Depot Reklam Servisi aracılığıyla reklam alabilen; Veya

(c) Turkish Depot Servisi tarafından yerine getirilmiş veya başka bir şekilde işlenmiş olması.


“Satış Kanallarınız”, sizin veya Bağlı Kuruluşlarınızın fiziksel mağazalar dışında ürün veya hizmet sunduğu tüm satış kanalları ve diğer araçlar anlamına gelir.


“Vergileriniz”, her türlü satış, mal ve hizmet, kullanım, tüketim, prim, ithalat, ihracat, katma değer, tüketim ve diğer vergiler, mevzuat ücretleri, vergiler (özellikle çevresel vergiler dahil) veya herhangi bir nedenle tahsil edilmesi veya ödenmesi gereken ücretler ve harçlar anlamına gelir.

Hizmetler üzerinde veya hizmetler le bağlantılı olarak sizin aranızda veya bu hizmetlerle ilgili herhangi bir reklam, teklif veya satışla bağlantılı olarak;

Ürünlerinizin doğrudan veya dolaylı olarak bir ödeme veya değişim biçimi olarak dahil olduğu herhangi bir ürün veya hizmetle bağlantılı olarak;

Vergi ödeme sorumluluğunuz sizin veya bağlı kuruluşlarınızın ürün veya hizmet sağlayan kişilerin ve sizin ve onların ilgili çalışanlarının, acentelerinin, yüklenicilerinin veya temsilcilerinin doğrudan veya dolaylı olarak bir ödeme sistemi içinde yer almasıdır.


“Ticari Markalarınız”, bize sağladığınız ticari markalarınız anlamına gelir: markalaşma amacıyla metin dışı biçimde; Ve herhangi bir ürüne özgü bilgi veya malzemeden ayrı (ve gömülü olmayan veya başka bir şekilde dahil edilmemiş).

“İşleminiz” Ürününüzün Bir Turkish Depot AŞ. Sitesi üzerinden satılması anlamına gelir.

121.Turkish Depot  AŞ. Hizmet Şartlarında Satış

(a)Turkish Depot Service (“Turkish Depot” da Satış)belirli ürün ve hizmetleri doğrudan Turkish Depot sahalarında sunmanızı sağlayan bir hizmettir.


(b)Turkish Depot Hizmet Şartlarında Yapılan Bu Satışlar Sözleşmenin bir parçasıdır, ancak özellikle aksi belirtilmedikçe, sadece Turkish Depot satışına katılımınız için geçerlidir.

(c)TURKISH DEPOT HİZMETİNE KAYIT YAPTIRARAK VEYA SATARAK, TURKISH DEPOT HİZMET ŞARTLARINDA YAPILAN SATIŞLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE SÖZLEŞMEYE (KENDİNİZ VEYA TEMSİL ETTİĞİNİZ İŞLETME ADINA) BAĞLI OLMAYI KABUL EDERSİNİZ.

(d)ÖNCEKİ CÜMLEYE RAĞMEN, BELİRLİ BİR TURKİSH DEPOT SİTESİ İLE ÜRÜNLERİNİZİ SUNMANIZA İZİN VEREN AYRI BİR ANLAŞMA YAPTINIZ İSE, O TURKİSH DEPOT SİTESİNDE ÜRÜNLERİNİZİ BU AYRI SÖZLEŞMEYE GÖRE LİSTELEYİP SATMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ, O TURKISH DEPOT SİTESİNDE ÜRÜNLERİN İŞLEMLERİ SİTESİ VE BU SÖZLEŞME KAPSAMINDA VERİLEN HER TÜRLÜ VERGİ HİZMETLERİ, O SÖZLEŞME KAPSAMINDA YAPILMIŞTIR VE BU SATIŞLAR TURKISH DEPOT A.Ş. HİZMETLERİ TARAFINDAN YÖNETİLİR.

(e)Turkish Depot AŞ. Sayfamıza yüklenecek ürünlerle ilgili olarak satıcıların direk satış yetkisi olmasını veya distribütör olmalarını aramaktadır.

(f)Sattıkları ürünlerin kalite veya uygunluk belgeleri ile kanun hükümlerine uyumluluğu tarafımızdan kontrol edilecek ve ayrıca ellerinde yetki belgeleri olduğunu ibraz etmeleri gerekecektir.

(g)Turkish Depot AŞ. tarafından istenecek her türlü belge satıcı tarafından tarafımıza sunulmak zorundadır, gözden kaçmış eksik evrak ile satışı yapmakta devam eden satıcılarımız fark edildiğinde  eksik olan evrakı sonradan da olsa Turkish Depot AŞ. istediğinde satıcı temin edip vermek zorundadır.

(h)Verilmeyen ürünlerin evrakının doğruluğundan satıcı mesuldür Turkish Depot AŞ. hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmez.

(ı)Böyle bir durum Turkish Depot AŞ. tarafından tespit edildiğinde bu sözleşmedeki tazminat hakları veya gereken hukuki önlemler Turkish Depot AŞ. tarafından alınmaktadır.

(i)Turkish Depot AŞ. bugün veya yarın ilerleyen günlerde ABD’nin yasak kategorisinde olan ürünlerini siz satıcılardan almamakta ve www.turkishdepot.com sayfasında satışına izin vermemektedir.

(j)Yasak olsun veya olmasın Turkish Depot AŞ. bugün veya yarın gördüğü lüzum üzerine satısının yapılmasını istemediği ürün veya hizmet olabilir, bu durumda Turkish Depot AŞ. kendi tasarruf hakkına sahiptir ve dilediği gibi satış ya da satış yapılmaması kararı verebilir.

(k)Turkish Depot AŞ. istediği zaman istemediği ürünü sayfadan satıcılarına haber vererek çıkarıyorsa siz satıcılar bunu bu sözleşme gereğince kabul etmiş sayılırsınız ve size hiç bir tazminat hakkı doğmaz.

(l)Turkish Depot AŞ. satılan ürünlerde lüzum gördüğü taktirde ürünle ilgili özel sigortalarını alabilir, alamadığı sigortalı ürünü sattırmayabilir.

(m)Turkish Depot AŞ. sahte, taklit ve hırsızlık ile distribütörlüğü bulunmayan veya yetkisi olmadığı halde ürün satmak isteyen 3. kişilerin ürünlerini sayfasında sattırmaz veya bir şekilde sayfamıza ilana koyduğu tespit edilirse derhal satışların iptalini yapar.

(n)Bu gibi durumlar sahtekârlık olarak nitelendirilir en az 1.000.000.00 ( bir milyon dolar ABD ve satış Türkiye’de olmuşsa 1.000.000.00 TL tazminat ve hukuki hak doğurur.

(o)Turkish Depot AŞ. satıcıdan tazminatı tahsil etmek zorundadır her turlu kanuni işlemi yapabilir ve siz bu yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız , yazılmış olan her kademeden satıcı olarak siz sorumlusunuzdur.

122.Terim


1-Ürün İlanlarınız ve Siparişleriniz

1.1 Ürün ve Ürün Bilgileri

(a)Herhangi bir Turkish Depot Sitesi üzerinden sunduğunuz her ürün veya hizmet için gerekli ürün veya hizmetin doğru ve eksiksiz olarak temin edilecek ve her zaman doğru ve eksiksiz kalmasını sağlamak için bu bilgileri gerektiği gibi derhal güncellemelisiniz.

(b)Ayrıca, materyallerinizin, ürünlerinizin (ambalajlar dahil) ve teklifinizin ve herhangi bir Turkish Depot A.Ş. Sahası’nda aynı ürünlerin satışının yürürlükteki tüm Yasalara (tüm minimum yaş, işaretleme ve etiketleme gereklilikleri dahil) uygun olmasını ve cinsel açıdan müstehcen (geçerli programlar çerçevesinde ve kanun hükmünde paketlemelisiniz).

(c)Politikalarımız kapsamında açıkça izin verilen ölçüde, iftira niteliğinde veya müstehcen materyaller içermemesini sağlamalısınız. Herhangi bir Turkish Depot A.Ş. sahasında hariç ürünler hakkında herhangi bir bilgi veremeyiz veya başka bir şekilde sunmayı istemeyiz;

(d)Turkish Depot AŞ. Sitesinde satışa sunulan bir ürün sunarsanız,

(i) Program Politikalarımızda belirtilen şekilde bize bu tür bir uyarı sağlayacaktır,

(ii) bir ürün ayrıntı sayfasında bir Teklif Uyarısı göstermemizin, bu uyarıyı almamızın teyidi olduğunu kabul eder ve

(iii) bir ürün için bir Teklif Uyarısını yalnızca önceki uyarı yasal olarak gerekli olmadığında gözden geçirir veya kaldırır.


1.2 Ürün Listesi; Mağazacılık; Sipariş İşleme

(a)Ürünlerinizi belirli bir Turkish Depot A.Ş. Sitesinde listelemenizi ve ürünlerinizi sözleşmeye uygun olarak (Turkish Depot AŞ. bağlantılı mülkler veya ilgili Alanı ile bağlantılı diğer işlevler, özellikler, reklamlar veya programlar dahil) ticarileştirme ve tanıtma olanağı sağlayacağız.

(b)Turkish Depot AŞ. olarak Ürünlerinizin her siparişi için ilgili performansınızı derecelendiren veya alışveriş yapanların derecelendirmesine izin veren mekanizmaları kullanabiliriz ve Turkish Depot AŞ. bu derecelendirmeleri ve geri bildirimleri herkese açık hale getirebilir.

(c)Turkish Depot Sitesi üzerinden size Sipariş Bilgileri sağlayacağız ve bu işlemlerin her biri için sizin adınıza tüm satış hasılatlarını alıp , bu işlemler için münhasır haklara sahip olacağız ve bunları bu şartlara uygun olarak size havale edeceğiz.

(d)Belirli müşterilere, ürünleriniz için faturalı siparişler verilmesine izin verebiliriz, bu durumda Satış Gelirlerinin havalesi her müşterinin faturalama koşullarına göre gecikebilir.

(e)Bu Sözleşmede aksi belirtilmedikçe, faturalandırılmayan siparişleriniz için kabul ettiğiniz ve yerine getirmediklerinizi sözleşmedeki şartlarda kabul edecek ve yerine getirebileceksiniz.


2-Nakliye ve Taşıma Ücretleri

(a)Müşteriler tarafından sipariş edilen ürünleriniz için, program politikalarımıza ve standart işlevselliğimize tabi gönderim ve taşıma ücretlerini (bireysel satış planında satıcılar tarafından sunulan ürünler ve genel olarak her ürün için ayrı ayrı gibi kategori tabanlı gönderim ve taşıma ücretleri dahil) belirleyebileceksiniz.

(b)Nakliye ve taşıma ücretlerini belirlediğimizde, bunları sevkiyat ve taşıma işlemleriniz için tam ödeme olarak kabul ettiğiniz anlamına gelir.


3-Kredi Kartı Dolandırıcılığı ve Ödenmemiş Faturalar

(a) Bir risk taşıyacak kredi kartı dolandırıcılığı (örneğin, üçüncü bir tarafın kredi kartı bilgilerinin çalınmasından ve yetkisiz kullanımından kaynaklanan sahte bir satın alma işlemleriniz ile bağlantılı olarak meydana gelen riskler), sipariş bilgileri ve sevkiyat bilgilerine uygun olarak kesinlikle yerine getirilmeyen ürünler;

(b) Veya yerine getirilmiş ürünlerle bağlantılı olarak, ürünleriniz için faturalı siparişlerle ,müşteriler tarafından yapılan geç ödemeler, temerrütler , diğer tüm dolandırıcılık veya kayıp risklerini taşımaktan siz sorumlu olacaksınız.

4-Satılık; İptaller ve İadeler

4.1 Satılık

Turkish Depot AŞ. Hizmetinde Satışı tescil ettirmeye veya kullanmaya karar vermiş olduğunuz her satışınız ve sahanız için:

(a) Her durumda, yürürlükteki sipariş bilgileri, işbu sözleşme ve sizin veya bizim tarafımızdan sağlanan ve sipariş sırasında ilgili Turkish Depot AŞ. sahasında gösterilen tüm şartlara uygun olarak kaynak, teklif ve satış yapmak ve bu faaliyetler için tüm risklerden tek başına siz sorumlu olacak ve bunlar için risk taşıyacaksınız.

(b) Ürünlerinizin her birini, geçerli tüm ambalaj ve etiketleme gerekliliklerine uygun ticari olarak makul bir şekilde paketleyip beklenen gemi uçak veya kargo şirketleri gibi gösterilen adreslere zamanında veya zamanından önce sevk edeceksiniz.

(c) Sipariş Bilgilerini her iş günü en az bir kez kontrol edeceksiniz.

(d) Sadece ilgili Turkish Depot AŞ. sahasında belirtilen hüküm ve koşullar uyarınca izin verilen veya bu sözleşme uyarınca gerekli olabilecek işlemleri iptal edemezsiniz.

(e)Tüm talimatlara, tarih ve zamanlamaya uymak zorundasınız.

(f)Ürünlerinizin her birinin satıcısı olduğundan stoksuz ürün kesinlikle koyamazsınız.

(g)Siparişe özel bir ambalaj fişini ve varsa, Ürünlerinizin her sevkiyatında herhangi bir vergi faturasını dahil etmek zorundasınız

(h)Kendinizi, Ürünleriniz ile bağlantılı olarak yer alan veya sağlanan tüm ambalaj fişlerinde veya diğer bilgilerde ve müşterinin ilgili ürünü iade edebileceği Kişi olarak tanıtan kişi olarak tanımlayın bilgileri veya iade makbuzunu koymak zorundasınız.

(i)Satış yapmış olduğunuz müşterilere siparişleri onaylayan e-postalar göndermeyin sayfa onayınız yeterli olacaktır.

(j)Müşterilerle direk satış yapmak için hiç bir şekilde irtibata geçemezsiniz.


4.2 İptaller, İadeler

 Turkish Depot AŞ. sahası için Turkish Depot İadesi politikaları ürünleriniz için de geçerli olacaktır.

A). Yükümlülükleriniz sınırlandırmadan, kendi takdirimize bağlı olarak iptalleri, iadeleri ve ayarlamaları müşterilerin yararına kabul edebilir, hesaplayabilir ve işleyebiliriz.

b) Turkish Depot AŞ. üzerinden iade veya iptallerde İşlemleriniz ile ilgili olarak müşterilere her türlü ödemeyi yönlendirebilir ve ödeyebiliriz. Müşterilere belirlediğimiz şekilde herhangi bir ödeme yapmışsak ödediğimiz tüm tutarları bize geri ödemek zorundasınız.

5.Ürünlerinizde Sorunlar

Teslim hataları ve uygunsuzluklar;

(a)Aşağıdaki maddelerin dışında, ürünlerinizin yerine getirilmesiyle ilgili herhangi bir hata veya eylemde bulununca, performans dışı, teslim edilmeyen, yanlış teslimat, hırsızlık ve diğer hatalardan veya eylemlerden siz sorumlusunuz:

    (i)Kapsamında sorumlu olduğunuz kredi kartı dolandırıcılığı; veya

    (ii)Bizim tarafımızdan alındığında veya adres doğrulamasından kaynaklanan sipariş bilgilerini size sunamamak.

(b)Ayrıca, ürünleriniz veya ürünleriniz ile bağlantılı olarak sağlanan diğer ürünlerin herhangi bir şekilde kamuya açık veya özel olarak geri çağrılması veya güvenlik alarmı ile ilgili herhangi bir uygunsuzluk veya kusurdan da siz sorumlusunuz.

(c)Herhangi bir genel veya özel geri çevirmeler veya ürünleriniz ile bağlantılı olarak sağlanan diğer ürünler hakkında güvenlik veya gizlilik uyarıları hasıl olur olmaz bizi derhal bilgilendireceksiniz.

6.Garanti ve Geri Dönüşler

(a)Turkish Depot AŞ. olarak sahamızda sunulan “A-dan -z `ye müşteri garantisi” kapsamında satış talepleri aldığımızı veya başlattığımızı bilmektesiniz.

(b)İşlemlerinizden birine ilişkin teklif veya satışla ilgili diğer uyuşmazlıkları aldığımız karar veya uygulamalarda size başlattığımızı bildirirsek, talep kararımıza itiraz etmek için 30 gününüz olacaktır.

(c)Her hangi bir sebepten müşterinize , geri ödemenin veya uyuşmazlığın sizin sorumluluğunuzda olduğunu yazmıştık ,

     (i) müşteriye karşı müracaat etmeyecek, müşteriyle irtibata geçmeyeceksiniz ve

     (ii) bu Sözleşmenin Hizmet Ücreti Ödemeleri bölümüne uygun olarak bize geri ödemekten sorumlusunuzdur.

(d)Müşteri tarafından ödenen tutar (vergiler ve sevkiyat ve taşıma ücretleri dahil, ancak) ve orijinal işlemle ilişkili diğer tüm ücretler ve giderler (kredi kartı, banka, ödeme işlemleri, yeniden sunma veya ceza ücretleri gibi) ve ilgili iadeler veya para iadeleri, bizim tarafımızdan ölçüsü mukabilinde ödenecek olup sizden tahsil edilecektir .

7.Satış Gelirleri ve İadeleri Havalesi

(a)İşbu Sözleşmede aksi belirtilmediği sürece, mevcut bakiyeniz her seçilmiş ülke için farklılık gösterebilecek nitelikte olup, Türkiye’de ürün teslimini müteakip 15 günden sonra  ilk 10 gün içerisinde ABD için ise ürün ve ürünlerin yine müşteriye tesliminden 30 günden sonraki ilk 10 gün içerisinde ücretinizi alabileceksiniz.

(b)Her müşteri için, kullanılabilir bakiyeniz  hesabınıza yatırılacaktır.

(c)İlgili havale hesaplama tarihi (İşlemleriniz için tam ödeme olarak kabul edeceğiniz) o güne kadar varsa daha başka satışlarınız itibariyle size daha önce havale edilmeyen Satış Gelirlerinize  ait olacaktır : bunlardan aşağıdakiler  kesilerek  size gönderilir.

   (1) Sevk kargo Ücretleri;

   (2) geçerli Değişken Kargo Ücreti;

   (3)  Varsa Turkish Depot AŞ.  Abonelik Bedelleri ile yapılan satışlar;

   (4) Bu Sözleşmede açıklanan diğer geçerli ücretler (geçerli Program Politikaları dahil);

   (5) bu Sözleşme uyarınca hesap bakiyenizde tutmanızı istediğimiz tutarlar (Genel Şartlar, geçerli Program  ve Politikalarımız

        uyarınca yapılan ödemeler dahil); ve  Turkish  Depot  AŞ’nin vergi politikalarında belirtilen ilgili kanunlara göre otomatik

        olarak hesaplayan, tahsil ettiği ve vergi dairesine havale ettiği vergiler veya gümrük vergileri.


(d)Turkish  Depot AŞ. veya üçüncü taraflara yönelik risklerin değerlendirilmesine dayalı olarak hesabınızdaki  bir rezervi tutabiliriz ve rezerv miktarını kendi takdirimize bağlı olarak zaman zaman değiştirebiliriz.


(e)Banka Hesap bilgilerinizi başlangıçta verdiğinizde veya daha sonra değiştirdiğinizde, havale hesaplama tarihi 14 güne kadar ertelenebilir. Önceden yapılmayan değişikliklerden dolayı paranızın hesabınızda olabilecek gecikmelerden biz sorumlu değiliz.

(f)İşlemlerinizden biriyle bağlantılı olarak bir müşteriye para iade edersek  ve geri ödeme bedeli (veya Bağlı Kuruluşumuz) aracılığıyla bir sonraki donemde  kesilerek sizin havaleniz size gönderilebilir veya  Havale Hesaplama Tarihinde size, müşteri iadesi miktarına  Sevk Ücreti tutarını iade edeceğiz.

(g)Tarafımızdan  ödenen vergiler ve gümrük vergileri dahil olmak üzere, yalnızca ilgili tutarda belirtilen ölçüde Vergi Politikaları), vergisiz ürünlerde değişkendir kesilerek ürün bedelini alacaksınızdır.

(h) ABD den iade edilen ürünlerinizin  her bir urun için ödenmiş olan vergi ve kargo ücretleri tarafınızdan iade urun değerlendirildikten sonra  şayet sizlerden kaynaklanan bir sebepten geri gelmişse bu vergi ve kargo ücretleri hesabınızdan geri alınacak, bize ödeyeceksiniz.

(ı)Hesabınızda iade para bulunmaması durumunda bir sonraki satışınızdan iade ürüne tarafımızdan yapılan masraflar kesilerek ücretiniz ödenecektir.

(i)Faturalandırılmayan siparişlerden elde edilen Net Satış Gelirleri, bizim veya Bağlı Kuruluşlarımız tarafından alındıklarında kullanılabilir bakiyenize aktarılacaktır.

(f)Faturalanan siparişlerden elde edilen satış gelirleri kullanılabilir bakiyenize aktarılır.

8.Turkish Depot Web Siteleri ve Hizmetleri.

(a)Turkish Depot AŞ. web sitelerinin tasarımını, içeriğini, işlevselliğini, kullanılabilirliğini ve uygunluğunu, Turkish Depot AŞ.  mağazalarında yer alan herhangi bir ürünü veya girişi ve her bir hizmeti niçin kullandığını değiştirme  hakkına sahiptir.

(b)Turkish Depot bu haklardan herhangi birini devredebilir veya sorumluluklarını devredebilir.

9.Sürekli Garantiler

Sizden aşağıdaki sürekli garantileri talep ediyoruz.

Türkiye’de veya Amerika Birleşik Devletlerinde

Türkiye’de    KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU  Kanun Numarası : 6698 ile kanun çerçevesinde bulunan

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6698.pdf   kanunda Türkiye Cumhuriyeti’nin istemiş olduğu Tüketici koruma  kanununu tamamından ( lütfen okuyunuz ) is  bu sözleşmeyi onayladığınızdan imzalamış olmakta ve Türkiye’de kişisel verilerin korunması kanununu kabul etmiş oluyorsunuz ve sizin satmış urun veya hizmetinizden siz sorumlusunuz .

a) Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma.

b) Doğru ve gerektiğinde güncel olma.

c) Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme.

ç) İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma.

d) İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme

Veri sorumlusunun aydınlatma yükümlülüğü

a) Veri sorumlusunun ve varsa temsilcisinin kimliği,

b) Kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği,

c) İşlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği,

ç) Kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi,

d) 11 inci maddede sayılan diğer hakları,

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Kanun Numarası

: 6502  ile kanun çerçevesinde bulunan  https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf  kanunda Türkiye Cumhuriyeti’nin istemiş olduğu Tüketici koruma  kanununu tamamından ( lütfen okuyunuz ) is  bu sözleşmeyi onayladığınızdan imzalamış olmakta ve Tüketicinin korunması haklarını  kabul etmiş oluyorsunuz ve sizin satmış ürün veya hizmetinizden siz sorumlusunuz .

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun

Kanun No. 6563     ile kanun çerçevesinde bulunan

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141105-1.htm   kanunda Türkiye Cumhuriyeti’nin istemiş olduğu Tüketici koruma  kanununu tamamından ( lütfen okuyunuz ) is  bu sözleşmeyi onayladığınızdan imzalamış olmakta ve Ticaretin Düzenlenmesi hakkındaki  haklarını   sadece size ait kısmın kabul etmiş oluyorsunuz ve sizin satmış ürün veya hizmetinizden siz sorumlusunuz.

İhracatı yapılacak ihracat ürünlerini Turkish Depot adına vermiş olan satıcılarımızın ABD kanunları çerçevesinde yasaklanmış olan ürünleri göndermemesi gerekir. ABD yasalarının çerçevesinde ürünlerinizi sattığınız süre içerisinde siz sorumlusunuz.

Satış Sevkiyat ve kargo uygulamaları ve esasları çerçevesinde gerek Türkiye Cumhuriyeti gerekse ihracat ürünlerinizde ABD yasalarına göre Sevkiyat ve ürünlerinizi yola çıkarıp nakliyesini yaptırmakta sorumlusunuz.

Türkiye’de TSE ve Diğer garanti Belgelerinin ve ABD de FDA (Food and Drug Administration) U.S.D.A.( U.S. DEPARTMENT OF AGRİCULTURE ) , Homeland Security,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve E- ticaret kanunları çerçevesinde çalışacağınızdan sorumlusunuzdur .

Gizlilik politikası uygulamalarından kısmi olarak biz aracı kuruluş olan Turkish Depot AŞ’nin kendi yazılım E- ticaret uygulamalarının dışında direkt müşteri ve satıcı arasındaki çalışmalarınızdan siz sorumlusunuzdur .

 

10.Turkish Depot  Satış Tanımları

“Turkish Depot İadesi Politikaları”; Turkish Depo AŞ. üzerinden yayınlanan ve sunulan ürün ve hizmetler için geçerli olan  anlamına gelir.


“Hariç Teklif”, herhangi bir indirim, promosyon teklifi veya diğer teklif ve/veya satış terimi anlamına gelir:

(a)belirli bir ürün veya hizmet  Turkish Depot AŞ.  üzerinden kullanıma  sunulmaya ve satışa çalışılmıştır.

(b)yalnızca üçüncü şahıslara,

(c)sadece satış için ürün satın almak ve bu tür ürünlerin son kullanıcıları olmayan (yani, toptan alıcılar), Amerika Birleşik Devletlerinde direk ürününüzün satılmasını yapmak sizin veya bağlı kuruluşlarınızın üyelik veya özel anlaşmalı müşteri sadakati veya müşteri teşvik programlarından birine katılmak için olumlu bir şekilde seçilmiş ve katılmayı seçmiş isler için çalışılmasına denir (, Özel teklif alarak bu harici islerimizden yararlanabilirsiniz.)

“Beklenen Gemi Tarihi” herhangi bir ürününüzle ilgili olarak aşağıdakileri ifade etmek anlamına gelir.

(a)Gönderim için ihracata gidecek ürünün sizden çıkması  (müşteri tarafından ilgili siparişin verildiği tarihten itibaren başlar) veya gönderim kullanılabilirliği tarihi, geçerli olduğu ürününüz için ilgili stok/ürün veri akışında sizin tarafımızdan belirtilir;  yola çıkması gerekmektedir  veya

(b) bu tür stok/ürün veri akışında sevkiyat uygunluk bilgilerini belirtmezseniz veya ürününüzün,  müşteri tarafından   siparişi verildiği tarihten itibaren iki (2) iş günü içinde, Türk Deposu’nun AŞ.  sevkiyat gerektirdiğini belirlediği bir ürün kategorisinde olduğunu belirtmezseniz. En geç 2 is günü içerisinde ürününüzü göndermek zorundasınız anlamına gelir.


“Satın Alma Fiyatı”, 
Ürününüz için ödenecek veya ödenen toplam tutar anlamına gelir (vergiler ve nakliye ve taşıma ücretleri hariçtir.

“Vergi Politikalarında  belirlilik” belirtilen ölçüde  verginin hesap edilmesi (“Havale Hesaplama Tarihi” ) Satış  tarihinden on  (10) iş günü sonraki tarihtir.

“Gerekli Ürün Bilgileri” Turkish Depot AŞ.  ile bağlantılı olarak ürünlerinizin her biri ile ilgili olarak aşağıdakileri ifade eder (ilgili Program Politikaları kapsamında açıkça gerekli olmayan durumlar hariç):

(a) geçerli olarak, konuma özel kullanılabilirlik ve seçenekler, zamanlama yönergeleri ve hizmet iptali politikaları da dahil olmak üzere açıklama;

(b) Her ürün için ayrı ayrı  bilgileri ve diğer tanımlayıcı bilgiler Turkish  Depot AŞ.  olarak makul bir şekilde talep edilebilir; (Ürünle ilgili her türlü bilgi istenecektir, ne kadar çok tanıtılırsa o kadar çok işiniz azalacak müşteri tarafından sorulara maruz kalmayacaksınız.)

(c) stok durumu ve kullanılabilirliği, sevkiyat sınırlamaları veya gereklilikleri ve Sevkiyat Bilgileri (her durumda, Turkish Depot AŞ. tarafından zaman zaman öngörülen kategorilere uygun olarak) ile ilgili bilgiler;

(d)  Turkish Depot AŞ. ürün kategorisi içinde kategorize ve zaman zaman Turkish Depot tarafından öngörülen yapıya göz atma;

(e) yalnızca Ürününüzü doğru bir şekilde gösteren, tüm Turkish Depot  AŞ. görüntü yönergelerine uygun olan ve ek logolar, metinler veya diğer işaretler içermeyen sayısallaştırılmış resim;

(f) Satın alma fiyatı; son müşteri fiyatı

(g) nakliye ve taşıma ücreti (standart işlevselliğimize uygun olarak);

(h) Ürününüzün teklifi, ticari satılması, reklamı veya satışıyla bağlantılı olarak görüntülenmesi için yürürlükteki Yasa’nın gerektirdiği herhangi bir metin, feragatname, uyarı, bildirim, etiket, garanti veya diğer içerik;

(i) satıcının gereksinimleri, stoklama stok miktarı ücretleri veya müşterinin ürünü satın almadan önce dikkat etmesi gereken bu ürün için geçerli olan diğer hüküm ve koşullar; son kullanma tarihleri , ömrü

(j) marka;

(k) modeli;

(l) ürün boyutları;

(m) ağırlık;

(n) teknik şartnamelerin sınırlı bir listesi;

(o) Kataloğumuzda bulunan Ürününüzle ilgili aksesuarlar için barkotları (ve makul bir şekilde talep edebileceğimiz diğer tanımlayıcı bilgiler);

(p) Ürününüzün  sağlık veya yeterlilik belgeleri standartlar

(q) bizim hakkımızda makul olarak talep edilen diğer bilgiler (örn. kullanılmış veya yenilenmiş ürünlerin durumu ve Ürünlerinizin güvenliğini ve orijinalliğini gösteren faturalar ve diğer belgeler).

“Sevkiyat Bilgileri”, Ürünlerinizden herhangi biriyle ilgili olarak tahmini veya vaat edilmiş sevkiyat ve teslimat tarihi anlamına gelir.

 “Satış Gelirleri” bu Sözleşmede belirtilen anlamı vardır;

“İade Yönetim Ücreti” Tarifesinde açıklanan geçerli ücret anlamına gelir.

“Değişken Kapanış Ücreti”, varsa, İlgili Turkish Depot AŞ. Çalışma Sahası İçin  yazılanlar anlamına gelir.
  Geçerli sözleşmede zikredilen Ücretler;

  Geçerli Değişken zarar veya iade Ücretleri;

  Varsa Turkish Depot A.Ş. Abonelik Ücreti;

   Bu Sözleşmede açıklanan diğer geçerli ücretler (geçerli Program Politikaları dahil).

“Turkish Depot AŞ. Abonelik Bedeli ile Satış” ücreti, söz konusu ücretin ödenmemiş bedeli ile ilgili Turkish Depot AŞ. sözleşmesinde zikredilen bedeller Ücreti tarifesinde belirtilen ücret anlamına gelir. İşlemlerinizin her biri ile ilgili olarak tarif edilmiştir.

“Sevk Ücreti” Turkish Depot AŞ. satışlarda belirtilen ilgili Turkish Depot AŞ. sahası üzerinden işleminizden elde edilen satış gelirleri üzerinden uygulanacak ücret anlamına gelir. İşlemin konusu olan ürün türünün Turkish Depot AŞ . tarafından kategorize edilerek işleminiz sırasında ki alınan ücret anlamına gelir.

“Sokak Tarihi” bu ürünle ilgili belirtilen bilgilerin (örn. bir kitabın başlığı) kamuya açıklanmaması veya bu ürünün müşterilere sunulmaması veya başka bir şekilde kullanıma sunulmaması gerektiği anlamına gelir.


“URL Markaları”, 
herhangi bir üst düzey etki alanını (örn. .com, .edu, .ca, .fr, .jp , gov . org ) veya herhangi bir logo, ad, ifade, tanımlayıcı veya karakter dizesi anlamına gelir.

“İşleminiz” bu Sözleşmenin Genel Şartlarında tanımlanır; ancak, bu Turkish Depot AŞ. Hizmet Şartlarında kullanıldığı gibi, bu tür işlemler sadece Turkish  Depot AŞ. Satış yoluyla yapılan her türlü işlem anlamına gelir.

11.Ödeme İşlemleri

(a) Faturalandırılmayan veya faturalandırılan siparişler için, Turkish Depot AŞ’ye ödemeleri, işlemleriniz için ödeme, geri ödeme ve ayarlamaların işlenmesi, satış gelirlerinin sizin adınıza alınması ve tutulması,

(b) Satış gelirlerinin banka hesabınıza aktarılması, kredi kartınızın tahsil edilmesi ve kredi kartlı satışların tahsili ile Turkish Depot AŞ.ve bağlı ortaklıklarına, bu sözleşme veya iştirakleri ile yapmış olabileceğiniz diğer anlaşmalar uyarınca ödeme yapmak amacıyla acenteniz olarak hareket etmesi için yetki vermiş bulunmaktasınız.

(c) Türk Depot AŞ’ye işlemleriniz için yapılan ödemelerin, geri ödemelerin ve ayarlamaların işlenmesi ve satış gelirlerinin sizin adınıza alınması ve tutulması amacıyla acenteniz olarak görev yapmak için yetki verdiniz.

(d) Turkish Depot AŞ. banka hesabınıza satış gelirlerini aktarırken, kredi kartınıza veya hesabınıza bloke koyabilir ve Turkish Depot AŞ. İştirakleri ile yapacağınız diğer para transferleri alışverişinizde sizin acenteniz niteliğinde hareket edebilir.

(e) İlgili Turkish Depot AŞ. Ödeme Acenteleri, bu İşlem hizmet şartlarında açıklanan hizmetleri ve Sözleşmenin bölümlerinde açıklanan ilgili hizmetleri sağlamaktadır.

12.İşlem Hizmetleri


(a) Bir alıcı size ödeme yapmamızı emrettiğinde, alıcının size ödemesini (bu sözleşme uyarınca tahsil edebileceğimiz daha az geçerli ücret veya diğer tutarlar) ödemesini yapmamızı onayladığını ve emrettiğini kabul edersiniz.

(b) Satış hasılatını aldığımızda alıcıların işlemleriniz için size karşı yükümlülüklerini yerine getirdiğini kabul ederiz. Bu sözleşme uyarınca size paranız aktarılacaktır.

13.Havale

(a) İşbu Sözleşmenin Genel Şartlarının; Turkish Depot AŞ. Ödeme Acenteleri, Sözleşmenin ve bu İşlem Hizmet Koşulları uyarınca size para havalesi (geri ödeme) yapacaktır.

(b) Turkish Depot AŞ. ödeme acentesinin, işlemleriniz ile bağlantılı olarak tahsil edilen veya alınan veya başka bir şekilde mevcut bakiyenize yatırılan fonları, ödemeleri bu Sözleşme uyarınca mevcut bakiyenize yatıracaktır .

(c) Turkish  Depot AŞ. ye olan borcunuz  ve sözleşme gereği ödemeleriniz kesilerek Turkish  Depot AŞ. Otomatik olarak hesaplayarak  topladığı paraları hesabınıza havale yapacaktır.(ilgili yasalara göre vergi dairesine, bu sözleşme uyarınca öngörülen ödemeler için ibraz veya ödemeler kesildikten sonra ) yapacaktır.

(d) Turkish  Depot  alacağınız  olan tutarları tahsil etme hakkını sınırlamaksızın, ilgili ödemeleri  almakla acenteniz olarak yetkilidir.

(e) Ödeme yükümlülüğünüz, borçlu olduğunuz ücret ve diğer tutarlara eşit veya aşan ve satış gelirleri bu ücret ve tutarların ödenmesine uygulandığı ölçüde yerine getirilmektedir.

14.Fonlarınız

(a) Satış Hasılatınız ilgili Turkish Depot Ödeme Acentesi (“Satıcı Hesabı” )ile bir hesapta tutulacak ve o Turkish Depot AŞ. Ödeme Acentesi nezdinde teminatsız bir talep teşkil edecek. (Satış Gelirleriniz)

(b) Federal Mevduat, Sigorta Şirketi tarafından sigortalı değildir ve satış gelirlerini doğrudan herhangi bir müşteriden tahsil etme hakkınız veya yetkiniz yoktur.

(c)  Bir Turkish Depot  AŞ. Ödeme Acentesi, size para dağıtmadan önce, Turkish Depot AŞ. Tutulan satış gelirlerini hizmetlerin diğer kullanıcılarının fonlarıyla birleştirebilir, yatırım yapabilir veya bunları yürürlükteki yasaların izin verdiği diğer amaçlarla kullanabilir.

(d) Satış Gelirinde bekletilen fonlardan faiz veya diğer kazanç alamazsınız.

(e) Yürürlükteki Kanunların gerektirdiği ölçüde, bir Turkish Depot AŞ. Ödeme Acentesi, sizin adınıza tutulan fonları şirket amaçları doğrultusunda kullanmayacak, iflas veya başka bir amaçla bu fonları alacaklılarına gönüllü olarak sunmayacak ve alacaklılarının bu fonları eklemesine bilerek izin vermeyecektir.

15.Doğrulama

(a) Kimliğinizi doğrulamak için talep ettiğimiz herhangi bir finansal, ticari veya kişisel bilgiyi istediğiniz zaman sizden isteyebiliriz.

(b) satıcı hesabınızı kurmak veya güncellemek için veya bu sözleşmeyle satıcı hesabınızdaki faaliyetle ilgili bir anlaşmazlık durumunda zaman zaman tüketici kredisi raporları almamıza yetki verebilirsiniz.

(c) Herhangi bir değişiklik üzerine tüm Satıcı Hesabı bilgilerini derhal güncellemeyi kabul etmelisiniz.

(d) Turkish Depot Ödemeleri Gizlilik Bildirimi, Turkish Depot Ödemeleri AŞ. tarafından yapılan işlemler için geçerlidir.

16.Atıl Hesaplar

(a) Geçerli sahipsiz mülkiyet yasalarında belirtilen süre boyunca satıcı hesabınızla bağlantılı olarak (bizim belirlediğimiz şekilde) herhangi bir faaliyet yoksa ve satış gelirlerini sizin adınıza tutarsak, size belirlediğimiz yollarla sizi bilgilendirirken, satıcı hesabınızı açık tutma ve satış gelirlerini satıcı hesabınızda tutma seçeneği sunacağız.

(b) Belirttiğimiz süre içinde bildirimimize yanıt vermezseniz, satıcı hesabınızdaki satış gelirlerini, satıcı hesabınızdaki bilgilere dayanarak belirlediğimiz şekilde, satıcı hesabınızdaki satış gelirlerini ikamet durumunuza göndeririz.

(c) ikamet durumunuzu belirleyemiyorsak veya satıcı hesabınızın yabancı bir ülkeyle ilişkili olduğunu tespit edemezsek, paranız şirkete gelir kaydedilir.

17.İşlem hizmet şartları

 

İŞBU SÖZLEŞME TURKISH DEPOT AŞ. İLE SATICILAR (SİZ) ARASINDA E- TİCARET WWW.TURKISHDEPOT.COM ADRESİNDE ÜRÜNLERİNİN SATILMASI İLE SATIŞ YÖNETMELİĞİNİ VE SARTLARINI AÇIKLANDIĞI ÖLÇÜDE SÖZLEŞME ESASLARI ÇERÇEVESİNDE İSLENMESİNE DEVAM EDİLECEKTİR.


TÜRKİYE VE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ İÇERİSİNDE TURKİSH DEPOT AŞ.  REKLAMLARI DIŞINDA HERHANGİ BİR HİZMETE KAYDOLARAK VEYA BUNLARI KULLANARAK, BU HİZMET İÇİN BU İŞLEM, İŞLEMLERE VE İŞLETMEYE HİZMET KOŞULLARINA BAĞLI OLMAYI KABUL EDERSİNİZ.

İşbu sözleşme ……………..  sayfadan  ve eklerinden ibaret olup Turkish Depot AŞ. Şartlarını okudum kabul ettim hiçbir tesir altında kalmadım ve imzaladım,

Bütün şartları kabul ediyorum.

Ekler /

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,

Gizlilik politikası uygulamaları

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Sayılı kanun: 6502

Türkiye’de    KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU: Sayılı kanun: 6698

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun: sayılı kanun 6563

18.Kişisel Verilerin Bilgilerin Sorumlukları

(a) Turkish Depot AŞ. …………………………………………………. Adreste müşterilerinin verilerinin kişisel bilgilerinin detaylarını bulabilirsiniz, kişisel verilerin korunması esaslar dahilinde Elektronik ticaretin düzenlenmesi kanunu, Türk Ceza kanunları hukuku, tüketicileri korunması kanunları hükmünde Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve A.BD kanunları çerçevesinde koruma kanunları çerçevesinde kullanılması saklanması gerekmektedir.

(b) Turkish Depot AŞ. Gizlilik çerçevesinde kişisel bilgilerinizi www.turkishdepot.com sayfasında (web portal) veya mobil uygulamalarımızda (mobil uygulamalarda her erişime ulaşamayabilirsiniz )  işleme şeklimiz veya genel olarak gizlilik uygulamalarımız müşterilerimizin verdikleri veriler yine müşterilerimizin mevzuat hükümlerince Turkish Depot AŞ. tarafından islenmekte olup depolanmaktadır. Verilerle herhangi bir sorunuz veya şikâyetiniz olacağı zaman sorunsuz bir şekilde info@turkishdepot.com adresine yazabilir ve tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

(c)Turkish Depot AŞ. Türkiye ve ABD nezdinde verileriniz gizlilik çerçevesi içerisinde yer almaktadır. Bu bağlamda, kanunlara bağlı kalmak koşuluyla, gizlilik çerçevesinin ilkelerine bağlı kalacağımıza ilişkin kayıtlı bulunmaktayız. Gizlilik çerçevesinin ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya bakabilirsiniz. ABD de:

 

https://www.commerce.gov

Türkiye’de:

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6698.pdf ve

 

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

(d) Yukarıda belirtildiği şekilde bilgi paylaşılması sırasında Türkiye dışındaki ülkede kişisel bilgileri aktarırken, bu gizlilik bildirimine uygun olarak ve veri korumaya ilişkin hukukun izin verdiği şekilde aktarılmasını sağlayacağız.

(e) Turkish Depot AŞ. satıcılarına ve müşterilerine iyi hizmet verebilmek amacıyla ve yasal yükümlülüğü çerçevesinde, işbu Kişisel Bilgileri Verilerin Korunması Hakkında belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile bilgilerinizi toplayacak, işleyecek, gerekli gördüğünü üçüncü kişilerle paylaşacak size temsilen satıcı veya müşterilerimizin kullanıcılarımızın veya diğerlerinin haklarını güvenliğini veya mallarını korumak için uygun olduklarını düşündüklerimizle hesap bilgileri veya verilerinizi kişisel bilgilerinizi açıklayabiliriz ( bu veriler gerekli olan korumaya sahip bicimde şirketlerle uygulamalarda kullanılacak olup , hükümet kuruluşları , kredi riskinizi korumak için veya güvenli olarak saklayacak olup dolandırıcılığa karşı koruma da sağlanacaktır) amaçlı olup bunun dışında verileriniz tarafımızdan güvenli biçimde saklanacaktır.

(f) Bahsi geçen kişiler haricinde kişisel bilgileriniz ve verileriniz paylaşılmayacaktır bahsi geçen kişilerle gerekli görüldüğünde bilgileriniz paylaşılabilir bu durumda tarafımızdan mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.

(g) Turkish Depot AŞ. www.turkishdepot.com web sayfamız devamlı gelişmekte dolayısıyla kişisel veriler her zaman yeniliklerle yeni teknolojiyle birlikte çok değişiklik olmasa da zaman zaman gelişmekte olacaktır, gizlilik bildirimlerimizde gelişmelere göre devamlı daha fazla koruma ve güvenlik tedbiri amacıyla değiştirilmektedir. Dolayısıyla yeni değişiklikleri görmek için sık sık sayfamıza girerek gizlilik bildirgelerinden takip edebilirsiniz veya bize sorabilirsiniz

(h) Turkish Depot AŞ. Politikaları ve uygulamaları her zaman müşteri ve satıcı memnuniyetini on plana çıkarmış olup kişisel verileriniz ve bilgileriniz memnuniyetleriniz çerçevesinde her zaman sizin menfaatleriniz göz önünde tutularak gerektiği (kanun çerçevesinde) kadar saklanacaktır.

 (ı) Turkish Depot AŞ. Gizlilik Bildirimimiz, sizlerin ve hesabınız ile sahip olduğumuz tüm bilgiler için geçerlidir. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız ve çalıştığımız müşterilerin onayı olmadan, geçmişte topladığımız müşteri bilgilerini asla rızasız şekilde paylaşma söz konusu değildir, politikalarımızı ve uygulamalarımızı esaslı bir şekilde değiştirmeyeceğiz.

 (i) Verilerinizi Turkish Depot AŞ. hizmetleri üzerinden veya aracılığıyla kullanımınız için hazır bulundurmaktayız. Size özel promosyonlar ve pazarlama teklifleri sunmak tanıtımınızı yapmak içeriğinizi güzelleştirmek iyileştirmek veya tavsiyelerde bulunmak için verilerinizi saklıyoruz. Bu sizin veya bizim site üzerinde kullanım geçmişinizi ve bilgilerinizi izleyebilmek içindir, ayrıca perakende veya toptan internet sitelerimiz aracılığıyla üçüncü taraf satıcılardan ürün sipariş edebilirsiniz. Üçüncü taraf işletmelerle birlikte müştereken hizmetler sunmakta ve ortak markalı kredi kartları gibi ürün ve ürünler yelpazesi satmaktayız.

 (j) Turkish Depot AŞ. işlerimiz geliştirmeye devam ederken işletmeyi veya hizmetleri devredebilir veya değiştirebilir böyle bir durumda müşteri varlıkları veya bilgileri devredilen is varlıklarından olduklarından dolayı Turkish Depot AŞ. devir veya satış yapabilir elbette ki burada verilen sözlere sadik kalmak kaydıyla gizlilik bildirimleri verilen sözlere tabi olarak devam edecek ve ettirilecektir. Çok düşük bir ihtimal dahi olsa böyle bir durumda müşteri bilgileri varlıkları aktarılan varlıklardan olacaktır.

(k) Turkish Depot AŞ’nin zarara yol açan herhangi bir sorumluluğu tarafınızdan tespit edilirse, üçüncü kişilerin bu yükümlülüklere uymamasından dolayı Verilerin Gizlilik bildirimi kapsamında sorumluluğumuz devam edecektir böyle bir durumda bizlerden alacağınız cevaplar yetersiz olacak olursa üçüncü bir hakemle gizlilik haklarınızı korumaya alabilecek olduğunuzu bildiririz.

(l) Verilerinizi Hizmetlerimiz üzerinden veya aracılığımızla kullanımınız için hazır bulundurmaktayız. Örneğin, perakende veya toptan internet sitelerimiz aracılığıyla üçüncü taraf satıcılardan ürün sipariş edebilirsiniz.

19.Şikayetler

1-İade Şikayetleri

 

 1. Ürün iadesi ve değişimi: Yasal süreler içerisinde müşterinin ürünü iade ve değişim hakkı bulunmaktadır.
 2. Ücret İadesi: Mal kusuru %100 satıcıya ait olduğu tespit edilirse, ürünün alıcısı yasal süre içerisinde ürün iadesine gidebilir ve ücret iadesi alma hakkı kazanır.

2-Satış Sonrası Hizmetler Şikayetleri

(a) Servise gönderilen ürünlerin geç gönderilmesi: Bu durumda tamamen satıcı sorumludur ve tüm nakliye ve diğer kalemlerdeki masraflar ve zarar satıcı tarafından karşılanmak zorundadır.

(b) Servise gönderilen ürünlerin bir değişiklik olmadan geri gönderilmesi:   Bu durumda tamamen satıcı sorumludur ve tüm nakliye ve diğer kalemlerdeki masraflar ve zarar satıcı tarafından karşılanmak zorundadır.

(c) Servise gönderilen ürünün arızasının giderilmeden gönderilmesi: Bu durumda tamamen satıcı sorumludur ve tüm nakliye ve diğer kalemlerdeki masraflar ve zarar satıcı tarafından karşılanmak zorundadır.

(d)Servise gönderilen ürün yerine farklı bir ürün gelmesi: Bu durumda tamamen satıcı sorumludur ve tüm nakliye ve diğer kalemlerdeki masraflar ve zarar satıcı tarafından karşılanmak zorundadır.

(e)Servise gönderilen ürünlerin parçalarının eksik gönderilmesi: Bu durumda tamamen satıcı sorumludur ve tüm nakliye ve diğer kalemlerdeki masraflar ve zarar satıcı tarafından karşılanmak zorundadır.

3-Sipariş İşlemleri Şikayetleri

(a)Siparişlerin izlenmesi sorunları: Burada sorumluluk Turkish Depot AŞ”ye ait olup hızlı bir şekilde sorunun çözüleceğini taahhüt ediyoruz.

(b)Sipariş iptalinin yapılamaması: burada sorumluluk Turkish Depot AŞ”ye ait olup hızlı bir şekilde sorunun çözüleceğini taahhüt ediyoruz.

(c)Yanlış bilgilendirme (hediye çeki, indirim kuponu, kargo ücretleri):Burada sorumluluk Turkish Depot AŞ”ye ait olup hızlı bir şekilde sorunun çözüleceğini taahhüt ediyoruz.

4-Ürün Tedarik Şikayetleri

 

 1. Yanlış ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve TÜRKİŞ Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 2. Arızalı ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 3. Eksik ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 4. Fazla ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 5. Açık ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 6. Başka bir müşteriye ait ürünün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 7. Ürün ambalajının yırtık olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 8. Ürünün ambalajlanmamış olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 9. Ürün ambalajının hasarlı olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 10. Ürün ambalajının kirli olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 11. Ürün ambalajının ürünü koruma açısından yetersiz olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 12. Sipariş verilen ürünün tedarik sürecinde bekletilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 13. Stokta olmayan ürünlerin satışta olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 14. Ürün iadesinin zorlaştırılması (sipariş iadesi, servise gönderme vb.) ve iade fişinin olmaması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 15. Ürünün nakliye şartlarına uygun olmaması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 16. Ürünün taze veya donuk ürünlerde istenildiği gibi taşınmaması: Bu durumda sorumluluk tamamen kargocudadır, kargocu tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 17. Gönderilen ürünlerin taşıma esnasında zarar görmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen kargocudadır, kargocu tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 18. Siparişi verilen ürünlerin teslimatlarının geç yapılması: Bu durumda sorumluluk tamamen kargocudadır, kargocu tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 19. Stokta var görünen ürünün sipariş verildikten sonra stokta olmadığına yönelik mesaj gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 20. Kullanılmış ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 21. Stokta olmayan ürünlerin uzun süre stoka alınmaması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 22. Ürün arızalarının giderilmesinde iletişim kurulacak birimlere ulaşamama Sipariş alma işleminde aksaklıklar olması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 23. Siparişi verilen ürün yerine (muadil) farklı bir ürün gönderilmesi düşük siparişi verilen ürün bulunamadığından farklı bir ürün gönderilmesinin teklif edilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 24. Ürünün etiketsiz gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 25. Ürünün kullanım araçlarının (aksesuar) eksik olması : Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.k gönderilmesi düşük sipariş edilen ürünleri (taşıyıcı, ürün takip) izleme olanaklarının bulunmaması:
 26. İade edilen ürünün ücretinin geri iadesinin geciktirilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 27. Stoklarda görünen ürünlerin tanımlamasında hatalar yapılması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 28. Etkileşime (karşılıklı) dayalı iletişim olmaması: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 29. Ürün hakkında bilgi edinmek için müşteri hizmet bağlantısı bulunmaması: Bu durumda sorumluluk Turkish Depot AŞ.’ ye ait olup hızlı bir şekilde aksaklığın giderileceği tarafımızdan taahhüt edilmektedir.
 30. Servise gönderilen ürün yerine başka ürün gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 31. Ürüne kullanım kolaylığı kazandıracak unsurlarda eksiklik (etiket, ambalaj, kullanım kılavuzu): Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 32. Sipariş verilen ürünlerin gönderilmemesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.
 33. Ürünlerin yanlış adrese gönderilmesi: Bu durumda sorumluluk tamamen satıcıdadır, satıcı tüm zarar ve ziyanı karşılamak durumundadır ve Turkish Depot gerekli görürse müşteri memnuniyeti açısından tasarruf haklarını saklı tutar.

5-Teslimat Şikayetleri

 

 1. Teslimatlarının geç yapılması: Bu durumda tarafımızdan tespit edildikten sonra kargo firması veya satıcıya ihtar verilecektir.
 2. Siparişlerin gönderilmemesi: Bu durumda tarafımızdan tespit edildikten sonra kargo firması veya satıcıya ihtar verilecektir.
 3. Yanlış adrese teslimat yapılması: Bu durumda tarafımızdan tespit edildikten sonra kargo firması veya satıcıya ihtar verilecektir.

Tüm Satıcılarımızın, Entegre Çalışan Kargo Firmalarımızın ve Taşeronlarımızın Uyması Gereken Yönerge

 

 1. Şikâyet ve geri dönüşlerle ilgili hatalı olan birim, tarafımızdan tespit edildikten sonra 1.seferde sadece zararı karşılar.
 2. Şikâyet ve geri dönüşlerle ilgili hatalı olan birim, tarafımızdan tespit edildikten sonra 2.seferde zararı karşılar ve tarafımızdan kendisine ihtar verilir.
 3. Şikâyet ve geri dönüşlerle ilgili hatalı olan birim, tarafımızdan tespit edildikten sonra 3.seferde zararı karşılar ve hesabı 1 ay sureyle dondurulur.
 4. Şikâyet ve geri dönüşlerle ilgili hatalı olan birim, tarafımızdan tespit edildikten sonra 4.seferde tarafımızdan Turkish Depot AŞ. çalışma sisteminden atılır.